• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-3994-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

سطح علمی کشور را با بهره گیری از فرهنگ جهادی ارتقا دهیم

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه امروز علم و دانش قدرت برتر هر کشوریست، افزود: اگر ما با بهره گیری از روحیه و فرهنگ جهادی بتوانیم سطح علمی کشور را ارتقا دهیم، کشور را تبدیل به یکی از قدرت‌های برتر جهان خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، شعبان سپهر، در نشست فرهنگ و مدیریت جهادی ویژه کارکنان جهاددانشگاهی به همت معاونت فرهنگی این نهاد انقلابی که امروز، 12 دی ماه در جهاددانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی یکی از بهترین زایش‌ها و مولودهای انقلاب و یک نهاد علمی و فرهنگی برجسته کشور است.

وی افزود: از همان اوایل انقلاب امام راحل یک ستادی با عنوان ستاد انقلاب فرهنگی را تشکیل داد که بعدها به عنوان شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییر یافت و در حال حاضر هم تراز مراکز قانونگذاری کشور است.

سپهر بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی بیشتر برای دانشگاه‌ها، ساختار آنها، انتصاب های دانشگاه‌ها قانونگذاری می‌کند که بخشی از وظایف خود را برای اجرایی شدن به جهاددانشگاهی واگذار کرد.

وی اعلام کرد: جهاددانشگاهی کارهای خوب و اثرگذار علمی فراوانی را در سطح کشور انجام داده است و تا سال 65 در انتصاب دانشگاه‌ها هم نقش داشت و از آن به بعد کارکرد جداگانه‌ای به جهاددانشگاهی واگذار شد.

معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه هر انسانی بر مبنای عقیده و مبانی دینی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد، عنوان کرد: فرهنگ، روحیه و کار جهادی برگرفته از آموزه‌های دینی است و ما باید به عنوان یک مسلمان پایبند این روحیه و فرهنگ باشیم.

وی با اعلام اینکه کلمه جهاد 31 بار در قرآن تکرار شده و فقط چهار بار به معنای جنگ خونریزی بوده و در سایر آیات به معنای تلاش و کوشش برای رسیدن به هدف است، افزود: جهاد دو نوع اکبر و اصغر است که جهاد اکبر به معنای جهاد نفس و یا کنترل درونی فرد است و این جهاد مستمر، مداوم و دائمی است.

سپهر بیان کرد: فرد جهادگر باید هم جوهره اصلی جهاد را درک کند و هم تقوای الهی را پیشه کند چراکه تقوا بر جهاد برتری دارد و فرد تا تزکیه و پالایش روحی خود را انجام ندهد، نمی‌تواند جهادگر واقعی باشد.

وی شاخصه‌های اخلاص، ایثار، توکل، خستگی ناپذیری و ... را از شاخصه‌های یک فرد جهادگر دانست و افزود: یک سری ارزش‌ها فراتر از مباحث اعتقادی فردی است و باید در حفظ این ارزش‌ها کوشا باشیم.

معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه امروز علم و دانش قدرت برتر هر کشوریست، افزود: اگر ما با بهره گیری از روحیه و فرهنگ جهادی بتوانیم سطح علمی کشور را ارتقا دهیم، کشور را تبدیل به یکی از قدرت‌های برتر جهان خواهیم کرد.

وی یادآور شد: جهاددانشگاهی در عرصه های اقتصادی، اجتماعی، علمی و فرهنگی می تواند نقش بسزایی را داشته باشد و این نقش را فقط کارکنان جهاددانشگاهی می توانند ایفا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: