• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 917-8090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

/اختصاصی ایسنا/

کارشناس مسائل اجتماعی:
حریم افراد در چت رومها مورد حمله قرار می‌گیرد

کارشناس مسایل اجتماعی گفت: حساسیتی که برای پیگیری تخلفات سیاسی، کلاه برداری و سرقت‌های اینترنتی وجود دارد باید برای برخورد با عوامل زمینه ساز سایر آسیب های اجتماعی در حوزه سایبر هم لحاظ شود.

حمید رضا ترکمندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کردستان، گفت: در صورتیکه با متخلفان چت روم ها و وبلاگ‌های بی نام و نشان برخورد جدی نشود، بدعت آبروریزی دیگران، افزایش یافته و مشکلاتی مانند طلاق، خودکشی، انحراف اخلاقی، کلاه برداری، فریب و غیره را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی با توجه به نتایج بررسی وضعیت چت روم های فارسی یاهو افزود: خرید و فروش و معاوضه تصاویر شخصی یا مجلسی دیگران حتی با یک شارژ هزار تومانی انجام می شود، که این عکس ها مربوط به مجالس عروسی، آرایشگاه های زنانه، مراکز خرید، مهمانی های شخصی و خانوادگی، پارک و تفرجگاه و خوابگاه ها بوده و صاحبانش راضی به پخش آن در اینترنت نیستند و حتی در مواردی منجر به در گیری یا درخواست طلاق زوجین هم شده است.

    این کارشناس مسایل اجتماعی با توجه به مصاحبه هایی که با برخی عاملان فروش و معاوضه تصاویر و کلیپ ها در چت روم ها انجام داده شده است، گفت: انگیزه های مختلفی برای این کار نادرست، از جمله، تقاضای زیاد برای خرید یا معاوضه، نبود مانع برای فروش، حس پنهان و ناشناس ماندن طرفین، درآمد داشتن، تسویه حساب‌های شخصی، اختلالات شخصیتی پخش کننده و غیره وجود دارد، که قابل توجه است.

پلیس فتا موفقیت های چشمگیری در کنترل فضای سایبر کسب کرده است

وی با تقدیر از اقدامات اثر بخش پلیس فتا برای کسب موفقیت های چشمگیر در کنترل فضای سایبر گفت: توان تخصصی پلیس فتای کشور و سایر ناظران در شناسایی متخلفان اینترنتی مشخص است، اما انجام طرح های هفتگی یا ماهیانه در فضای مجازی چت روم ها تاثیر به سزایی در کاهش انگیزه دیگران و به ویژه نوجوانان و جوانان نا آگاه خواهد داشت.

وی افزود: در این رابطه باید از رسانه ملی و سایت های معتبر، هشدار ها و گزارش کلی اقدامات درج شود.

   ترکمندی خاطرنشان کرد: بر اساس تجربه چند ساله تا کنون، تهیه و پخش برنامه های مستندی چون شوک و مکث با حضور کارشناسان، در کاهش آسیب های اجتماعی و سایبری و غیره بسیار موثر بوده است.

ویدر پایان یادآور شد: مسئولان ناظر بر فضای مجازی باید با همکاری رسانه ملی برای ایجاد حساسیت عمومی نسبت به اطلاع رسانی و آموزش از این کانال اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: