• شنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-990-5
  • منبع خبر : ----

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کردستان:

سنندج بی‌سوادترین شهرستان کردستان معرفی شد

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به رشد نواحی منفصل شهری سنندج و بالا رفتن سطح بی‌سوادی مردم گفت: سنندج بی سواد ترین شهرستان استان کردستان معرفی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رمضان یوسفی، امروز، چهارم دی ماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: براساس سرشماری سال 90 استان کردستان جزء سه استان بی‌سواد کشور محسوب می‌شد.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های مستمر این اداره در زمینه ارتقای سطح سواد جامعه افزود: براساس این سرشماری 70 دردص از مردم استان کردستان بی‌سواد بودند که با اجرای برنامه های مختلف در حال حاضر 93.2 درصد مردم استان باسوادند.

یوسفی اعلام کرد: جامعه هدف سواداموزی را سنین 10 تا 49 سال تشکیل می دهند که در حال حاضر درصد کمی از این قشر بی سواد هستند.

وی با اعلام اینکه در سطح جهان، کشور و استان بیشترین قشر بی‌سواد جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: دو سوم از جامعه هدف و افراد بی‌سواد استان کردستان بانوان هستند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کردستان بیان کرد: از سال 90 آموزش دهندگان سوادآموزی با مؤسسات غیر دولتی قرارداد می‌بندند و براساس تعداد قبول‌شدگان هر دوره به آن‌ها حقوق و دستمزد پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به آمار والدین بی سواد استان کردستان عنوان کرد: هفت هزار  و 191 نفر از والدین دانش آموزان بی سواد هستند.

یوسفی ادامه داد: 70 درصد کل دوره‌های سوادآموزی به سازمان دانش‌آموزی واگذار شده است و در قرارداد قید شده 75 درصد کل هزینه دست آموزش‌دهنده را بگیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر هشت هزار و 700 نفر سوادآموز تحکیم و انتقال داریم که هر ساله در هفته سوادآموزی مسابقه کتابخوانی با موضوع شعار سال برگزار می شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کردستان به برنامه‌های هفته سوادآموزی اشاره کرد و یادآور شد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، مسئولان استانی و ارائه گزارش در این زمینه، تجلیل از چهره‌های موفق، کوهپیمایی، غبارروبی مزار شهدا، تجلیل و دیدار با پیشکسوتان و حضور در نماز جمعه و سخنرانی پیش خطبه از جمله برنامه‌های این هفته است.   


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: