• چهارشنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-4490-5
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در کردستان:

9 دی حاصل بصیرت مردم و تدابیر رهبری بود

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه در فتنه 88 براندازی نظام هدف اصلی فتنه گران بود، گفت: 9 دی حاصل بصیرت مردم و تدابیر رهبری بود که ملت ایران خودجوش در صحنه حاضر شدند و با حمایت از رهبری و نظام دست‌های نامحرمان را کوتاه کردند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی شامگاه چهارشنبه، 9 دی ماه در نشست خبری با مدیران خبرگزاری‌ها و مطبوعات داخلی استان ضمن تشریح دستاوردهای سفر به کردستان عراق و گرامیداشت سالروز حماسه نهم دی، اظهار کرد: با گذشت بیش از 7 سال از حماسه غرورآفرین 9 دی هر روز ابعاد و زوایای تازه ای از این یوم الله آشکار می شود و پیام این حماسه هیچوقت از یاد نمی رود.

وی افزود: برخی ها هنوز باور ندارند که حوادث سال 88 دسیسه و توطئه خارجی بود و برخی نیز نمی‌خواهند این حوادث بازگو شود تا فراموش شود غافل از اینکه برخی وقایع تاریخی تمام شدنی نیست و نمی شود آن را فراموش کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه در فتنه 88 براندازی نظام هدف اصلی فتنه گران بود، عنوان کرد: 9 دی حاصل بصیرت مردم و تدابیر رهبری بود که ملت ایران خودجوش در صحنه حاضر شدند و با حمایت از رهبری و نظام دست های نامحرمان را کوتاه کردند.

وی بیان کرد: دو تکه شدن کشور برای نظام بسیار خطرناک بود و ممکن بود این درگیری ها سال‌ها ادامه داشته باشند اما روشنگری های رهبری مانع بدعت گذاری شد و بیداری و بصیرت مردم در 9 دی به این غائله خاتمه داد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: عده‌ای به خیال خام خود فکر می‌کردند با فتنه در ایران آن هم به بهانه واهی تقلب در انتخابات می‌توانند به عمر انقلاب ایران خاتمه دهند اما غافل از آنکه حماسه 9 دی دستاوردهای متعدد مثبتی برای کشور داشت که ایستادگی در برابر تحریم ها و رسیدن به خودکفایی و پیشرفت علمی در بسیاری ابعاد مختلف از نتایج فتنه 88 بود.

وی به اهمیت حماسه 9 دی اشاره و خاطر نشان کرد: حماسه بسیار مهم و ارزشمند 9 دی را باید از ابعاد گوناگون تحلیل کرد این حادثه از حوادثی است که از حافظه مردم ایران پاک نمی شود زیرا انقلابی دیگر و تجدید عهد و پیمان با امام و رهبری بود و بصیرت که پیام اصلی این حماسه بود نیاز گذشته و آینده انقلاب است.

نایب رییس دوم کمیسیون سیاسی – اجتماعی مجلس خبرگان فتنه 88 را سناریوی از پیش برنامه ریزی شده دشمن عنوان کرد و گفت: طبق اعترافات غربی ها و تمامی کسانی که در این فتنه دست داشتند از مدت ها قبل برای این آشوب برنامه ریزی شده بود که تضعیف جایگاه رهبری و براندازی نظام و جدا کردن مردم ایران از مسلمانان اهدف این فتنه بود.

وی به نقش رهبری در سرکوب فتنه 88 اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری پس از حوادث بوجود آمده در سال 88 ابتدا طرفین معترض را به منطق و قانون دعوت کرد اما پس از آنکه مشاهده شد منطق و قانون برای فتنه گران جوابگو نیست دست به روشنگری عمومی زد، که حماسه 9 دی حاصل روشنگری های مقام معظم رهبری بود و عاملی برای تحکیم قدرت نظام شد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای سفر به کردستان عراق با هدف حضور در پیش کنگره امام شافعی در شهر سلیمانیه عراق اشاره کرد و افزود: این سفر به دعوت رسمی مشاور امور مذهبی بارزانی صورت گرفت هر چند که پیش از آن نیز مسئول اوقاف سلیمانیه در سفر به ایران و دیدار با بنده پیشنهاد برگزاری پیش کنگره امام شافعی را در اقلیم مطرح کرده بود.

وی همچنین از هماهنگی و رایزنی با جمعیت محمدیه کشور اندونزی در خصوص برگزاری پیش کنگره امام شافعی در این کشور خبر داد و افزود: امیدواریم روز به روز بر تعامل بین علما و نخبگان دینی کشورهای اسلامی افزوده شود.

وی با اشاره به اینکه پیش کنگره امام شافعی در سلیمانیه با استقبال بسیار مواجه شد، گفت: بسیاری از علمای بزرگ کردستان عراق و مفتی اقلیم کردستان عراق در این همایش حضور داشتند و جمع فراوانی از دانشجویان و اساتید از دانشگاه‌های مختلف اقلیم در این همایش حاضر و شبکه‌های داخلی هم این همایش را به صورت زنده پخش و مطبوعات داخلی و خبرگزاری های مختلف پوشش خبری این مراسم را انجام دادند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه در حاشیه این همایش دیدارهای دیگری نیز انجام شده، افزود: کشور عراق و اقلیم کردستان عراق قرابت‌های فرهنگی، ‌مذهبی، ‌اعتقادی و جغرافیایی بسیاری با استان کردستان و ایران دارد که سعی می‌شود همکاری‌ها و تبادلات فرهنگی و اقتصادی دو کشور با تاکید بر مشترکات دینی و فرهنگی تقویت و گسترش یابد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت بسیار خوبی برای ارتباطات اقتصادی بین کردستان ایران و اقلیم وجود دارد،  یادآور شد: ارتباطات باید دو طرفه و به شکل های گوناگون تقویت شود و زیرساخت های ارتباطی برای تسهیل تبادلات فرهنگی و رسانه ای لازم است همچنین درخواست‌هایی هم از شهرهای کرکوک، اربیل و سایر دانشگاه های معتبر عراق برای برگزاری پیش کنگره های امام شافعی مطرح شد.


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: