• سه شنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-7190-5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان:

بیش از 220 هزار خانوار کردستانی به اینترنت متصل هستند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: بیش از 220 هزار خانوار در کردستان به اینترنت متصل هستند که 48.8 درصد خانوارهای استان را شامل می‌شود و میانگین کشوری این آمار 55 درصد است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، فردین سعیدی امروز(14 دی) در جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع راهکارهای برون رفت از تهدیدات مجازی، با اشاره به وجود 494 هزار و 303 کاربر اینترنت در کردستان، اظهار کرد: ضریب نفوذ اینترنت در کردستان از ابتدای دولت تدبیر و امید به 32.2 درصد رسیده است که پیش از آن 16.37 بوده است.

وی افزود: بیش از 220 هزار خانوار در کردستان به اینترنت متصل هستند که 48.8 درصد خانوارهای استان را شامل می‌شود و میانگین کشوری این آمار 55 درصد است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان عنوان کرد: کردستان همچنین در در شاخص دسترسی به اینترنت 3 رتبه و در شاخص استفاده از اینترنت نیز 7 رتبه ارتقا یافته است.

وی به افزایش تهدیدات فضای مجازی اشاره و تصریح کرد: عملکرد ما در فضای مجازی باید پویا باشد و علاوه بر کاهش تهدیدات فضای مجازی به تولید ثروت نیز منجر شود.

سعیدی با اشاره به اقدامات ارشاد کردستان در خصوص تولید محتوا در فضای مجازی، آنها را تاثیرگذار دانست و بر افزایش حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به منظور افزایش تولیدات تاکید کرد.

وی ارائه آموزش پلیس فتا با هماهنگی صدا و سیما را یکی از راهکارهای مقابله با تهدیدات فضای مجازی دانست و خاطرنشان کرد: با کاهش مخاطرات استفاده از این ابزار، می‌توان از آن در راستای ایجاد رفاه عمومی بهره گرفت.


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: