• سه شنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-7490-5
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی کردستان:

برنامه‌های اجرایی دهه فجر کمیته دانشگاهیان دانشجو محور است

رئیس جهاددانشگاهی کردستان با اشاره به واگذاری مسئولیت اجرای برنامه‌های دهه فجر دانشگاه های کردستان به دانشجویان گفت: برنامه‌های دهه فجر کمیته دانشگاهیان امسال دانشجو محور است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حمیدرضا مجردی، در دومین شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌های استان کردستان که امروز، 14 دی ماه در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، اظهارکرد: جهاددانشگاهی یک نهاد اساسا فرهنگی است چراکه از دل شورای عالی انقلاب متولد شد و به منظور  همسو کردن دانشگاه‌ها با ارزش‌های انقلاب تشکیل شد.

وی با اشاره به حضور جهاددانشگاهی در تمام بخش‌های دانشگاه‌ها افزود: تبیین سرفصل دروس دانشگاه‌های کشور از همان دوران به جهاددانشگاهی واگذار شد که بسیار موفق عمل کرد.

مجردی بیان کرد: در حال حاضر جهاددانشگاهی در کنار دانشگاه‌ها به فعالیت خود می‌پردازد که این امر هم به نفع جهاددانشگاهی و هم به نفع کشور تمام شد چراکه جهاددانشگاهی توانسته جایگاه خوبی را از نظر علمی در سطح کشور کسب کند.

وی عنوان کرد: رسالت جهاددانشگاهی کمک به دانشگاه‌ها در انجام مأموریت‌های محوله است، اعلام کرد: توانمندی و پتانسیل‌های خوبی در جهاددانشگاهی وجود دارد که دانشگاه‌ها می‌توانند از آن بهره ببرند.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان اعلام کرد: این نهاد انقلابی در حال حاضر مورد توجه رهبری بوده و حامی دولت‌های نظام مقدس انقلاب اسلامی هستند.

وی با اعلام اینکه مسئولیت کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر در سطح کشور چند سالی به جهاددانشگاهی واگذار شد، ادامه داد: در استان کردستان مسئولیت این کمیته با جهاددانشگاهی بوده که هر ساله موفق به کسب جایگاه برتر در سطح کمیته های 22 گانه ستاددهه فجر شده است.

مجردی تأکید کرد: دانشگاه‌ها باید در کمیته دانشجویان حضوری فعال داشته باشند تا بتوان برنامه‌ای در خور و شأن این ایام در دانشگاه‌ها برگزار کرد.

وی با اشاره به فعالیت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد کردستان افزود:  با توجه به اینکه مردمی کردن برنامه‌های دهه فجر در دستور کار مسئولان کمیته‌های دهه فجر قرار گرفته است در این راستا اجرای برنامه‌های کمیته دانشگاهیان دهه فجر، دانشجو محور خواهد بود.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان یادآور شد: با نظر اعضای جلسه 17 بهمن ماه سال جاری برای برگزاری مراسم جشن دانشگاهیان انتخاب شد.

اعظم شریفیان، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در ادامه این جلسه گفت: سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی با هدف استعدادیابی دانشجویان در مباحث مختلف در دانشگاه ها فعالیت خود را انجام می دهد.

وی دانشجو محور بودن دهه فجر را یکی از مباحث بسیار مهم کمیته دانشگاهیان دانست و بیان کرد: این امر می تواند زمینه  تکراری نبودن و بانشاط برگزار شدن برنامه های دهه فجر را فراهم کند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد کردستان یادآور شد: امیدواریم بتوانیم امسال با حضور دانشجویان برنامه منسجم و متفاوتی را در سطح دانشگاه های استان برگزار کنیم.


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: