• پنجشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-7890-5
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری سنندج اعلام کرد:

پرداخت نکردن عوارض و تغییر کاربری بدون مجوز باعث پلمپ دکه های سطح شهر شد

مدیر عامل سازمان زیبا سازی شهرداری سنندج در خصوص پلمپ برخی از دکه‌ای سطح شهر گفت: بسیاری از دکه‌های سطح شهر فاقد قرارداد بوده و با توجه به دعوت نامه‌های مکرر مبنی بر اخذ قرار داد و پرداخت  عوارض متاسفانه هیچ اقدامی از طرف دکه داران صورت نگرفت و این سازمان  با حکم مراجع قضایی این دکه ها پلمپ شد.

هه تاو فریدونی در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: براساس بند 2 تبصره یک ماده 55 قانون شهرداریها دکه های که بدون مجوز و قرارداد باشند باید از معابر جمع‌آوری شوند.

وی افزود: همانطور که شهروندان به دنبال حقوق و حقوق هستند ما هم موظف به رعایت  و اجرای قانوان در جهت جلوگیری از تضعیف حق و حقوق شهرداری هستیم.

مدیر عامل سازمان زیبا سازی شهرداری سنندج بیان کرد: در راستای زیبای سازی و اجرای قانوان طرح ساماندهی دکه های سطح شهر در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

فریدونی تاکید کرد: 156 دکه در سطح شهر وجود دارد  که هیچ کدام از آنها  قراردادی با این سازمان نداشته و قرارداهای آنها به سالهای دهه 60 و 70 برمی گردد.

وی با بیان اینکه جمع آوری  و اجاره این دکه به اشخاصی دیگر جز برنامه های این سازمان نیست، عنوان کرد: این سازمان  با اجری طرح ساماندهی دکه  به دنبال قانونی کردن فعالیت آنها  است.

مدیر عامل سازمان زیبا سازی شهرداری سنندج تصریح کرد: دکه های جدید دارای ابعاد1/70در 2 متر است که به شکل زیبای طرحی شده و در صورت همکاری  مالکان،  دکه‌های جدبد دارای ابعاد بزرگ تر و زیباتر هم است.

وی در خصوص  پلمپ برخی از دکه های سطح شهر گفت: عدم عقد قرارداد ،پرداخت نکردن عوارض و تغییر کاربری بدون مجوز باعث پلمپ این دکه ها شد

فریدونی افزود: با مالکان این دکه چندین بار مکاتبه در خصوص تشکیل پرونده و اخذ قرارداد و همچنین پرداخت عوارض صورت گرفته که متاسفانه مالکان هیچگونه همکاری در این خصوص نداشتند.

وی عنوان کرد: ما هم بر اساس قانون و براساس حکم مراجع قضایی نسبت به پلمپ این دکه ها اقدام کردیم.

مدیر عامل سازمان زیبا سازی شهرداری سنندج یادآور شد: مالکان این دکه می تواند  با تشکیل پرونده و اخذقرارداد با این سازمان  می تواند نسبت به رفع پلمپ دکه های خود اقدام نمایند.

در این جلسه دکه‌داران برخی از مشکلات خود را مطرح کردند و مقرر شد نسخه‌ای قرارداد بین دکه داران توزیع شود و دکه‌داران هم سریعا نسبت به تشکیل پرونده و اخذ قرارداد  با سازمان اقدام کنند.


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: