• شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-7990-5
  • منبع خبر : ----

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج:

هر شب 50 نفر كارتن خواب در سنندج اسكان داده می‌شوند

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه در نه ماهه امسال 232 متکدی در سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شد، گفت: با آغاز فصل سرما هر شب 50 نفر افراد کارتن خواب مرد و زن در مجتمع متکدیان این شهرداری اسکان داده می‌شود.

مهندی آرش رخزادی در گفت و گو با ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: یکی از برنامه شهرداری در راستای کاهش آسب های اجتماعی اجرای مستمر طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان است.

وی افزود: در 9 ماهه امسال 232 متکدی از سطح شهر جمع آوری شد که از این تعداد 121 نفر مرد و 111 نفر هم زن بودند.

رخزادی اعلام کرد: 46 نفر از متکدیان جمع‌آوری شده در 9 ماهه امسال ساکن سنندج نبودند بنابراین با اخذ تعهد مبنی بر ترک تکدی‌گری به شهرستان‌های محل سکونتشان انتقال داده شدند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه 138 نفر از متکدیان جمع‌آوری شده ساکن این شهر بودند، با اخذ تعهد مبنی بر ترک تکدیگری ازاین مرکز ترخیص شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج از معرفی هشت نفراز متکدیان متخلف به مراجع قضایی در 9 ماهه امسال خبر داد و بیان کرد: امسال در راستای اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان 13 کودک متکدی در سطح شهر جمع‌آوری و تحویل خانواده‌هایشان داده شد.

وی اعلام کرد: 20 نفر از متکدیان جمع‌آوری شده در سالجاری معتاد بودند که این افراد هم به کمپ های ترک اعتیاد معرفی شدند.

رخزادی تصریح کرد: با آغاز فصل سرما این شهرداری با هدف کمک به افراد بی سرپناه و کارتن خواب طرح جمع آوری و اسکان این افراد را در کنار طرح جمع آوری متکدیان اجرا نمود.

وی افزود: خوشبختانه امسال با تغییرات ایجاد شده در مرکز متکدیان امکان اسکان زنان کارتن خواب در این مرکز فراهم شد.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای این شهرداری شبانه نسبت به جمع آوری افراد کارتن خواب اقدام می کند و شبانه 50 نفر از افراد بی سرپناه در این مرکز اسکان داده می شوند.

مهندس رخزادی یادآور شد: تامین امنیت مرکز در راستای پیشگیری از حوادث احتمالی یکی از مهم‌ترین مشکلات اجرای طرح اسکان افراد بی‌سرپناه است که امیدوارم با تعامل و همکاری نیروی انتظامی این مشکل هم رفع شود.


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: