• شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-8190-5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

کار گزینش نیاز به جامعیت و انعطاف پذیری دارد

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در جمع گزینشگران استان، جامعیت و انعطاف پذیری را لازمه گزینش دانست و گفت: کار گزینش سخت، نیازمند دقت و حساسیت خاصی است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی در نشست گزینشگران آموزش و پرورش استان که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، از گزینش به عنوان کاری حساس نام برد و اظهار کرد: این نهاد در همه دستگاه ها به ویژه سیستم های آموزشی و فرهنگی به منظور به گزینی نیروی انسانی پیش بینی شده است.

وی جامعیت و انعطاف پذیری را لازمه کار گزینش دانست و با تاکید بر رعایت اعتدال و ضوابط ابلاغی، دقت و رعایت حدود و چارچوب را در گزینش نیروی انسانی امری ضروری عنوان کرد و افزود: هر دستگاهی به گزینشگر و گزینش افراد و نیروی انسانی متعهد و متخصص نیاز دارد.

قربانی تدین، امانت و صداقت را لازمه هر کار و به ویژه حوزه گزینش عنوان و تصریح کرد: باید در انتخاب افراد این سه مقوله در نظر گرفته شود تا نیروی انسانی بهینه به بدنه آموزش و پرورش وارد شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه تعهد و جدیت در کار موجب پیشبرد اهداف و برنامه ها خواهد شد، همراهی و همدلی مجموعه را در موفقیت هر دستگاهی ضروری دانست و عنوان کرد: محدودیت، تعامل، هماهنگی و همکاری همه جانبه موجب کسب نتایج مطلوب خواهد شد.

وی در ادامه از زحمات مسئولان و دست اندرکاران گزینش آموزش و پرورش کردستان و تلاش صادقانه این مجموعه در پیشبرد برنامه ها و اقدامات تشکر و عنوان کرد: علیرغم تنگناهای موجود، برنامه های این بخش با قوت پیگیری شده است.

در ابتدای این نشست مرتضی ملاولی، مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش کردستان نیز گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این حوزه در سال 95 ارائه داد و با تشریح اقدامات هسته در بررسی پرونده های گزینشی، مصاحبه های صورت گرفته و جلسات مختلف، برگزاری کارگاه های آموزشی، ارزیابی فعالیت شهرستان ها، مناطق و برگزاری کارگاه آموزشی قانون گزینش در پردیس های دانشگاه فرهنگیان و شهرستان ها و مناطق را از جمله این اقدامات بر شمرد.

وی حرکت به سوی شایسته و به گزینی نیروی انسانی و کار کیفی را از برنامه های اولویت دار هسته گزینش استان اعلام و خاطرنشان کرد: در همین راستا برنامه های کیفیت بخشی اجرا شده است.

یادآور می شود؛ در پایان این نشست از خانواده معزز شهدای هسته گزینش و پیشکسوتان این عرصه تجلیل شد. 


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: