• شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-8290-5
  • منبع خبر : ----

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج:

نواحی منفصل شهری نیازمند برنامه عملیاتی برای توانمندسازی و ساماندهی است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج گفت: نواحی منفصل شهری نیازمند برنامه عملیاتی جامع و مدون و تامین اعتبار برای اجرای برنامه هاست.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، اولین نشست عملیاتی طرح توانمند سازی فرهنگی و اجتماعی نواحی منفصل شهری با حضور مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج، رئیس کمیته امداد منطقه 2 سنندج، شهردار نایسر، کارشناسان فرمانداری شهرستان سنندج، اعضاء شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان ناحیه یک، مدیران مدارس نایسر و اعضاء انجمن این مدارس در محل دبیرستان شهید شهسواری نایسر برگزار شد.

در این نشست سیدفواد حسینی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج خواستار همكاری و ایجاد وحدت رویه بین دستگاه‌های اجرایی در حوزه مسائل مناطق حاشیه نشین و سكونتگاه‌های غیر رسمی موجود در این مناطق شد و اظهار کرد:‌ بیشترین جمعیت حاشیه نشین در نواحی منفصل شهری از جمله نایسر قرار گرفته و در صورت رفع مشكلات این نواحی بخش عمده ای از معضل دستگاه‌های اجرایی در این مناطق رفع می‌شود.

حسینی افزود: برای توانمند سازی و ساماندهی نواحی منفصل شهری نیازمند برنامه عملیاتی جامع و مدون و تامین اعتبار برای اجرای آنها هستیم،‌ در غیر این صورت مشكلات لاینحل باقی می‌مانند که آموزش و پرورش برای سال تحصیلی 97-96 نیازمند احداث یک آموزشگاه 12 کلاسه است که اگر این کار صورت نگیرد، معضل بزرگی در نایسر پیش می‌آید.

وی در خصوص کمبود فضای آموزشی در نواحی منفصل شهری اظهار کرد: در نایسر هشت هزار و 500 دانش آموز در مقاطع مختلف در هفت آموزشگاه  به صورت دو شیفت مشغول به ادامه تحصیل هستند که این مدارس به هیچ وجه جوابگوی این تعداد دانش آموز نیست و از نظر فضای آموزشی با مشکل جدی مواجه هستیم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج  در خصوص اوقات فراغت در مدارس نایسر گفت: در مدارس نایسر هیچ ساعت اضافی برای اوقات فراغت و استفاده از محوطه این مدارس جهت ورزش دانش آموزان در زمان های غیر آموزشی باقی نمی‌ماند و باید به فکر احداث زمین‌های ورزشی و مکان‌های دیگری باشیم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه از نظر وسایل و اعتبارات ورزشی به این مدارس توجه خاصی شده و مشکلی از نظر تجهیزات و وسایل ورزشی نداریم.

حسینی یادآور شد: با پیگیری‌های مستمر، موفق به جذب احداث چمن مصنوعی برای نایسر شده‌ایم که به محض مشخص شدن زمین از طرف خیرین، زمینه احداث ورزشگاه چمن مصنوعی فوتبال در دستور کار این مدیریت قرار می‌گیرد.


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: