• شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-8590-5
  • منبع خبر : ----

ثبت سندی همه املاک شهرداری در دستور کار شهرداری قرار گیرد

عضو شورای اسلامی شهر سنندج گفت: ثبت سندی همه املاک شهرداری، باید دقیق و در دستور کار شهرداری قرار گیرد و شناسایی ملک‌های شهرداری در اختیار شورای شهر باشد.

لیلا فروتن نژاد در  گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: دیلان حسابداری شورای شهر باید به طور شفاف و دقیق اعلام  و گزارش کاملی از آن را به کل اعضای شورای شهر داده شود.

وی افزود: اعضای شورای شهر سنندج که عضو هیئت مدیره سازمان های شهرداری هستند، هیچ نظارت کافی بر عملکرد و اقدامات سازمان ندارند چراکه در طول دوره چهارم شورای شهر سنندج هیچ بازخورد گزارشی از اقدامات آن‌ها در سازمان‌های مربوطه به شورای شهر اعلام نشده است.

فروتن‌نژاد بیان کرد: طبق قانون باید رئیس و نائب رئیس شورای شهر مصوبات شورا را به طور دقیق پیگیری و نظارت داشته باشند که خوشبختانه این موضوع اخیرا به طور واضح و روشن طبق بررسی های که انجام شده، روند خاصی را پیش می برد.

وی اعلام کرد: عضو شورای شهر سنندج تصویب مصوبه های شورای شهر توسط اعضا باید طبق توانمندی‌های شورای شهر باشد و حتما آن را به اجرا در بیاورند.

عضو شورای اسلامی شهر سنندج به موضوع لغو بودجه ماده 17 در شورای شهر اشاره و عنوان کرد: با وجود لغو قانون بودجه ماده 17 در شورای شهر، اما متاسفانه مشکلات ناشی از آن همچنان وجود دارد و نامه های ارسالی به شورای شهر، در راستای این قانون بلا تکلیف است و این نباید مصوب بودجه‌ای شود.

وی بیان کرد: تصویب‌نامه‌های ارسالی منجر به مراجعات مکرر مردم در طول روز به شورای شهر سنندج شده و محقق نشدن هر کدام از این درخواست ها موجب نارضایتی شهروندان و بازتاب منفی در میان جامعه نسبت به شورای شهر است لذا در صورت امکان باید بودجه ماده 17 را  فعال یا در صورت نبود آن، جایگزینی برای آن تعریف شود.

فروتن‌نژاد عنوان کرد: ثبت سندی همه املاک شهرداری، باید دقیق در دستور کار شهرداری قرار بگیرد و شناسایی ملک های شهرداری در اختیار شورای شهر باشد چرا که در صورت نیاز واگذاری به قشر خاصی از جامعه به طورموقت، باید شورای شهر اطلاع کافی از آنها داشته و مورد تصرف قرار نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش درآمد شهرداری شهر سنندج ضروری است، کارشناسان درآمد شهرداری برای آگاهی بیشتر و کسب تجربه، از استان‌های همجوار موفق در این زمینه بیشتر اطلاعات به دست بیاورند.

عضو شورای اسلامی شهر سنندج در پایان یادآور شد: هماهنگی سفرهای یک یا چند روزه به شهرهای دیگر موجب می شود از تجربه و علم آنها در درآمدزایی شهرداری‌ها کسب اطلاعات کنند و به اجرا در آورند.


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: