• شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-8690-5
  • منبع خبر : ----

زمین‌های شهرداری برای احداث پارکینگ طبقاتی به سرمایه گذاران واگذار‌ شود

عضو شورای اسلامی شهر سنندج با اشاره به ورود بخش خصوصی در احداث پارکینک طبقاتی خیابان‌های شهر سنندج گفت: واگذاری زمین‌های مشخص شده شهرداری به سرمایه گذاران در راستای این موضوع یکی از مهم ترین برنامه‌های شهرداری در سال آینده  است.

سید انور رشیدی، در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: پیشنهادهای برای ساختار داخلی  و خارجی شهرداری و برون رفت‌های این سازمان گسترده در بودجه سال 96 برای شهرداری یکی از  برنامه‌های اساسی سال آینده است.

وی افزود: شهردار سنندج با تدابیر لازم و دور اندیشی مناسب، بودجه سال آینده این نهاد مردمی و خدمتگذار را در برنامه‌ریزی مناسب در دستور کار خود قرار دهد.

عضو شورای اسلامی شهر سنندج بیان کرد: اگرچه بار مشکلات مالی بسیاری در این سازمان وجود دارد اما با چشم‌انداز و برنامه‌های جامعی که برای پیشرفت و رفع مشکلات شهری که در سوابق کاری شهردار وجود دارد می‌توان به این مهم یعنی توسعه فعالیت‌های شهرداری در آینده نزدیک امیدوار بود.

وی اعلام کرد: شهروندان به حمایت شهرداری در کسب درآمد، پرداخت عوارض در صدور پروانه‌های کسب و موارد دیگر می‌توانند مشکلات ناشی از بار مالی شهرداری را کاهش دهند که پیامد آن برای اجرای پروژه‌های عمرانی و شهری مؤثر خواهد بود.

رشیدی با توجه به اهمیت کمیسیون تخصصی عمران درشورای شهر بیان کرد: ضرورت دارد کمیسیون عمران شورای شهر در بهبود وضعیت ترافیک شهر سنندج که تاثیرات بسزایی در هسته مرکزی شهر، دارد با دیدگاه مثبت و اهمیت بیشتری در تقسیم بندی بودجه سال96 توجه کند و برای رفع موانع و مشکلات پیش آمده ناشی از ترافیک برنامه ریزی داشته باشند.

وی با اشاره به ورود بخش خصوصی در احداث پارکینک طبقاتی خیابان‌های شهر سنندج گفت: واگذاری زمین‌های مشخص شده شهرداری به سرمایه گذاران در راستای این موضوع یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در سال آینده  است.

عضو شواری شهر سنندج ادامه داد: برای تغییر وضعیت موجود مرکز شهر از جمله خیابان‌های امام خمینی، فردوسی و انقلاب در ساعات اوج ترافیک که در بیشتر این مسیرها شهروندان در حال تردد هستند، پیاده راه با استانداردهای کافی ایجاد شود و در کوتاه‌ترین زمان به حل مشکلات ترافیکی شهر کمک شود.

رشیدی افزود: بزرگترین و مهم‌ترین فعالیت شهرداری در جهت خدمت به شهر، اختصاص بخشی از  بودجه سال 96 برای احداث فضای سبز سطح شهر علاوه بر زیباسازی و ایجاد فضای تفریحی و ورزشی می‌تواند زمینه خروج معتادان و افراد کارتن خواب را از این مکان‌های عمومی دور کند و شرایط حمایت و ساماندهی از این قشر آسیب پذیر جامعه فراهم شود.

وی به کمبود فضای سبز در سطح شهر اشاره کرد و گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر سنندج ضرورت دارد که کار احیای فضای سبز در کوه سنگ سیاه، آب های موزیکال رودخانه قشلاق، احیا و ساخت توش نوذر، پارک نیشتمان بهاران در قالب شهر بازی و مکان  ورزشی با توافق نامه سازمان راه و شهرسازی در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

عضو شواری شهر سنندج ادامه داد: امروزه این مکان ها به جایگاه نخاله‌های زباله، مشکلات اجتماعی و یا به علت کم توجهی شاهد آتش سوزی گسترده در این مکان های عمومی هستیم، همچنین لازم است به منظور زیباسازی در حاشیه شهرها حدود دو تا سه هکتار به فضای سبز اختصاص داده شود.

عضو شورای اسلامی شهر سنندج افزود: مسیرهای نواحی منفصل شهری و جاده‌های ورودی شهر به دلیل نبود شرایطی لازم برای دفع نخاله‌های سطح شهر مشکلات عبور و مرور برای شهروندان و آلوده کردن محیط زیست را به وجود آورده است که  در این راستا با توجه به اهمیت موضوع در بحث حفظ محیط زیست ضرورت دارد سرمایه گذاری پایدار برای شهرداری ایجاد به منظور دفع نخاله‌های ساختمانی ایجاد شود.

انور رشیدی به مشکلات فرهنگی شهر سنندج نیز  اشاره و خاطر نشان کرد: با توجه به این که هزینه های بسیاری برای  اجرای برنامه‌های فرهنگی اختصاص داده شده است اما هیچ اقدام مهمی در رابطه با این نوع فعالیت ها  صورت نگرفته است.

 و  با توجه به این که شهرسنندج از بزرگان فرهنگی،هنری،ادب، عرفان، مشاهیر و شاعران برخوردار  است پس باید به هرنحوی در پیشبرد وضع نابسامان فرهنگی پیش قدم شویم و در حال حاضر با اجاره کردن مکان های مشخص برای سرای محلات یا فرهنگ سراها از طریق شهرداری این موضوع مهم هرچه سریع تر اجرا و ساماندهی خواهد شد.

رشیدی با ابراز تاسف از اینکه سرمایه گذاری 50 میلیاردی تومانی در بودجه سال گذشته یکی از اشتباه های بزرگ شهرداری بود، بیان کرد: 10 میلیارد تومان این رقم گفته شده  محقق نشد که برای جلوگیری از تکرار آن باید قبل از تعیین رقم بودجه با کارشناسی های انجام شده نوع، میزان و کاربرد آن مشخص شود.

وی اعلام کرد: این امر موجب می شود که سرمایه گذاری در بحث بازیافت، پارکینگ طبقاتی، صنوف مزاحم، انتقال تانکرهای حامل مواد سوختنی  و سایر طرح های عمرانی را در کوتاهترین زمان و با حمایت سرمایه گذار در بخش خصوصی به نتیجه رساند.

عضو شورای شهر سنندج در پایان یادآور شد: انتظار می رود که تمامی مسئولان  و مدیران شهرداری با هدایت و برنامه ریزی‌های صورت گرفته در قالب کمیسیون های بودجه حضور داشته و با کارشناسی‌های لازم به موضوعات گفته شده توجه بیشتری داشته باشند تا برنامه کامل و جامعی برای سال 96 پیش بینی شود.


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: