• یکشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-9090-5
  • منبع خبر : ----

104 راهبر آموزشی در مدارس ابتدایی مناطق روستایی مشغول به فعالیت هستند

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در دوره آموزشی راهبران آموزشی و تربیتی شهرستان ها و مناطق تابعه استان گفت: امسال 104 راهبر آموزشی در دو هزار و 349 کلاس درس در مدارس ابتدایی مناطق روستایی استان مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی، در دوره آموزشی راهبران آموزشی و تربیتی شهرستان ها و مناطق تابعه استان، استقرار راهبران آموزشی را یکی از اقدامات موثر و ماندگار آموزش و پرورش در ارتقای کیفیت برنامههای آموزشی و پرورشی عنوان و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این دوره آموزشی نیز بتواند در پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت موثر باشد.

وی با بیان اینکه نظارت بالینی و راهنمای آموزشی و تربیتی جزو اصول پایه نظام تعلیم و تربیت است، وجود نظارت و ارزیابی در برنامههای آموزش و پرورش را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و افزود: وجود ناظر و راهنما موجب افزایش کارایی و دقت در کارها و همچنین ارتقای کیفیت در کارها خواهد شد.

قربانی، الزام، پاداش، قانون، تخصص و کاریزماتیک را پنج منبع قدرت در مدیریت دانست و بیان کرد: مدیری موفق است که بتواند از این پنج منبع قدرتی به خوبی استفاده کند و اگر راهبران آموزشی نیز توانایی استفاده از این منابع را داشته باشند بدون شک موجب ارتقای کیفیت برنامه های آموزشی و پرورشی در مدارس خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از راهبران آموزشی و تربیتی خواست در کنار پرداختن به مسائل آموزشی، موضوع تربیت و پرورش دانش آموزان را با جدیت پیگیری کرده و با حضور در مدارس به مسائل تربیت، بهداشت و ایمنی مدارس عنایت ویژه‌ایی داشته باشند.


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: