• چهارشنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9510-9490-5
  • منبع خبر : ----

بازدید معاونی عمرانی استاندار کردستان از محور گردشگری اورامان

امیر قادری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در جریان سفر به شهرستان سروآباد از محور گردشگری روستاهای بلبر، نوین، سلین، ناو، رودبار و عباس آباد بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، این محور گردشگری به دلیل اینکه ارتباط میان اورامان با بخش ژاوه رود را برقرار می‌کند از اهمیت زیادی برخودار است.

با توجه به اهمیت گردشگری در این مسیر و همچنین احداث سد داریان، ایجاد معبر رودبار به عباس آباد، علاوه بر تأمین دسترسی روستاهای محور مذکور، نقش تفرجگاهی و گردشگری غیرقابل انکاری دارد که البته هر نوع مداخله در این محور باید با رعایت الزامات زیست محیطی صورت بگیرد.

در جریان این بازدید همچنین مدیرکل دیوان محاسبات استان، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل محیط زیست استان، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان و فرماندار سروآباد نیز حضور داشتند که مقرر شد با محوریت دهیاری اجرای عملیات سنگ چینی و آماده سازی محوطه پل جدید روستای سلین با مشارکت اهالی و مدیریت سد داریان انجام شود.

همچنین با توجه به درخواست اهالی روستای رودبار، برای احداث جاده به طول 10 کیلومتر به عباس آباد هم مقرر شد در صورت موافقت سازمان محیط زیست کشور، مدیریت سد داریان نسبت به اجرای پروژه راه روستایی محور مذکور اقدام کند.

بازدید از عملیات احداث تصفیه خانه آب بلبر که دارای پیشرفت خوبی است نیز دیگر طرحی بود که مورد بازدید معاون عمرانی استاندار کردستان و هیئت همراه او قرار گرفت.


انتهای پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: