• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-3390-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان:

جهاددانشگاهی خدمات خود را در راستای توسعه اشتغال استان ارائه می‌دهد

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: جهاددانشگاهی جامعه هدف خود را شناسایی و خدمات آموزشی خود را در جهت توسعه اشتغال ارائه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، چیا سهراب نژاد در دیدار با اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های استان کردستان، ضمن ارائه گزارشی مختصر از عملکرد جهاددانشگاهی در استان اظهار کرد: قدمت این نهاد انقلابی در کشور 37 سال و در استان به 11 سال می‌رسد که در این مدت خدمات مختلف علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی را به مردم میهن اسلامی ارائه کرده است.

وی خدمات ارائه شده از سوی جهاددانشگاهی استان در حوزه اشتغالزایی و حرفه آموزی را نیز در خور توجه دانست و افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) طی چندسال گذشته بر اهمیت توسعه اشتغال در جامعه، جهاددانشگاهی نیز جامعه هدف خود را شناسایی و خدمات آموزشی خود در راستای توسعه اشتغال را ارائه می‌دهد که آموزش های ارائه شده به زندانیان نمونه بارزی در این راستاست.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان بر هدفمند بودن دوره‌های این نهاد تاکید کرد و گفت: در دوره هایی که از سوی جهاددانشگاهی برگزار می شود همواره بر کارآمد بودن این دوره ها توجه ویژه می شود تا به این ترتیب بتوان نتیجه عملی این دوره ها را در جامعه به وضوح دید.

وی همچنین با اشاره به طرح توسعه مشاغل خانگی در استان، ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه ای که میان جهاددانشگاهی و وزارت کشور منعقد شده، هشت استان در کشور به صورت پایلوت «طرح توسعه مشاغل خانگی» در آنها به اجرا گذشته می‌شود که خوشبختانه با پیگیری ها و تلاش های صورت گرفته توسط مسئولین جهاددانشگاهی استان و عنایت مسئولین جهاددانشگاهی کشور، کردستان نیز در جرگه این استان ها قرار گرفته است.

سهراب نژاد در خصوص نحوه اجرای این طرح افزود: متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه ای که به همین منظور از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه شده و پس از طی مراحل خاص، توسط جهاددانشگاهی در رشته مورد نظر آموزش خواهند دید.

وی حمایت از فراگیران در این طرح را یکی دیگر از برنامه های جهاددانشگاهی استان برشمرد و بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته درصددیم تا بتوانیم تولیدات مشاغل خانگی را در بازارچه‌هایی که به همین منظور پیش بینی خواهد شد به فروش برسانیم.

رئیس جهادانشگاهی استان کردستان، زندانیان و خانواده‌های آنان را نیز عضوی مهم از جامعه هدف جهاددانشگاهی در اجرای طرح «توسعه مشاغل خانگی» عنوان کرد و یادآور شد: قطعا در آینده این طرح را به صورت ویژه در میان زندانیان و خانواده های آنان و حتی زندانیان آزاد شده نیز اجرایی کرده و به این ترتیب با همکاری اداره کل زندان های کردستان و جهاددانشگاهی گامی مهم در راستای توسعه اشتغال در جامعه و کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی برداشته خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: