• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5491-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

استاندار کردستان

صادرات در استان کردستان راضی کننده نیست

استاندار کردستان با اشاره به اینکه در بخش حمل و نقل باید زیر ساختها را تقویت کنیم، بیان کرد: امروز آماری که از صادرات در مرزهای استان کردستان مطرح است اصلا رضایت بخش نیست و باید بیشتر با آن سوی مرز تعامل و ارتباط داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن مرادنیا امروز 22 آبان در مراسم تجلیل از صادر کنندگان برتر استان کردستان ضمن اشاره به اینکه بخش خصوص یک مزیت برای توسعه استان است، اظهار کرد: متاسفانه در این مدت با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به بخش خصوصی نتوانسته ایم به این  قشر توجه خاصی داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به اینکه ما دولتی ها متاسفانه این زمینه را فراهم نکرده ایم که بخش خصوصی خود را در تحولات اقتصادی نشان دهد، عنوان کرد: توجه به بخش خصوصی اشتغال را نیز به همراه دارد و بر همین اساس باید همه به این مسئله توجه و در اولویت قرار دهیم.

استاندار کردستان در ادامه با بیان این مهم که از آمار صادرات در مرزهای استان کردستان ناراضی هستیم، ذکر کرد: ما فرصت های زیادی در بخش اقتصادی و توسعه این مسئله داریم که باید بیشتر به آن توجه و استفاده کنیم و نباید فرصت های اقتصادی استان کردستان را با دیگر استانها قیاس کرد.

وی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت مرز باشماق، گفت: با توجه به بازدیدی که از این مرز داشتیم مشکلات آن را شاهد بودیم و تاکید شده است که تا یک ماه دیگر این مسئله ساماندهی شود.

مرادنیا در ادامه با اشاره به اینکه در بخش حمل و نقل باید زیر ساختها را تقویت کنیم، بیان کرد: امروز آماری که از صادرات در مرزهای استان کردستان مطرح است اصلا رضایت بخش نیست و باید بیشتر با آن سوی مرز تعامل و ارتباط داشته باشیم.

استاندار کردستان ضمن اشاره به اینکه مشکل بازارچه سیف سقز بحث زیر ساختی است، خاطرنشان کرد: با بانک ها جلساتی گذاشته شده که فضا را برای سرمایه گذاران، صادر کنندگان و تولیدکنندگان باز کنند.

مرادنیا در پایان با اشاره به اینکه شعار دیگر کافی است، یادآور شد: با شعار دادن هیچ مسئله ای حل نمی شود و باید همه آستین ها را بالا زده و برای توسعه این دیار تلاش کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: