• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-8290-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل انتقال خون کردستان در گفتگو با ایسنا:

مراجعه بیش از 400 نفر به سازمان انتقال خون در ساعات اولیه

مدیرکل انتقال خون استان کردستان با اشاره به اینکه محموله گروههای خونی منفی در اولویت هستند، گفت:ا مروز بیش از 400 نفر از استان کردستان به سازمان انتقال خون مراجعه کردند که تا به حال از 250 نفر آنها خون دریافت شده است.
محمد سعید کریمیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان اظهار کرد: از ساعت های اولیه امروز 22 آبان مردم متدین شهر سنندج جلوی درب سازمان صف بسته بودند تا بتوانند با اهدا خون به مردم زلزله زده کمک کنند.
وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه این حرکتهای بشر دوستانه در استان باعث غرور است، عنوان کرد: بامداد امروز با اطلاع رسانی انجام شده در خصوص افراد آسیب دیده از ذخایر استان کردستان در خصوص کمک به آسیب دیدگان به استان کرمانشاه ارسال شد و حال نیز منتظر اعلام نیاز هستیم که با آمادگی کامل خون های اهدایی را ارسال کنیم.
مدیر عامل سازمان انتقال خون استان کردستان تصریح کرد: باتوجه به استانداردهای جهانی در خصوص اینکه هر استان نیز باید 3 روز ذخایر خون در روزهای بحرانی را داشته باشد ولی استان کردستان خوشبختانه همیشه به اندازه 7 روز ذخیره لازم را دارد.
کریمیان با اشاره به اینکه محموله گروههای خونی منفی در اولویت هستند، ذکر کرد: امروز بیش از 400 نفر از استان کردستان به سازمان انتقال خون مراجعه کردند که تا به حال از 250 نفر آنها خون دریافت شده است.
وی در پایان با یادآور شدن این مهم که مراجعین می توانند از طریق اینترنت ثبت نام به عمل آورند، یادآور شد: با توجه به ازدحام جمعیت در خصوص کمک به آسیب دیدگان افراد می توانند در طول هفته نیز مراجعه کنند چون سهم ذخایر خونی در استان تعریف شده است و سازمان در طول هفته نیز به صورت 12 ساعت آماده خدمات به این افراد است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: