• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-993-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش:

نگاه به هنرستان‌های کشاورزی یک نگاه درآمدزایی است

معاون دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: نگاه به هنرستان های کشاورزی یک نگاه درآمدزایی و تربیت نیروی انسانی ماهر است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محسن شهرستانی امروز در جمع اعضای شورای آموزش و پرورش مریوان اظهار کرد: نگاه به هنرستان های کشاورزی یک نگاه درآمدزایی و تربیت نیروی انسانی ماهر است .

وی با بیان اینکه 90 درصد بخش کشاورزی تولید محور است، افزود: این هنرستان ها ظرفیت خوب و بسیار مهمی برای درآمدزایی در آموزش و پرورش هستند و اگر از این ظرفیت به درستی استفاده شود علاوه بر درآمدزایی برای آموزش و پرورش، نیاز بخش کشاورزی به نیروی انسانی ماهر را رفع می کند .

معاون دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش با انتقاد از عدم تناسب تعداد هنرآموز در هنرستان های کشاورزی با نیاز بخش کشاورزی، عنوان کرد: هم اکنون طبق آمارهای رسمی 20 درصد شاغلین کشور با حدود بیش از چهار میلیون بهره بردار در بخش کشاورزی فعالیت می کنند این در حالی است که تعداد هنرآموزان هنرستان های کشور هیچ تناسبی با نیاز این بخش ندارد .

وی در پایان راه برون رفت از این وضعیت را توجه ویژه به این بخش در سطح تصمیم گیری های کلان و معرفی و توسعه رشته‌ها در هنرستان ها کشاورزی ذکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: