• شنبه ۳۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

پزشک فوق تخصص آسم و آلرژی در گفتگو با ایسنا:

بیماران مشکلات تنفسی و سالمندان در معرض خطر آلودگی هوا قرار دارند

پزشک فوق تخصص آسم و آلرژی در کردستان گفت: کودکان، سالمندان بیماران تنفسی، بیماران قلبی، عروقی و زنان باردار بیشترین افراد در معرض خطر آلودگی هوا و گرد و غبار قرار دارند .

دکتر رسول نصیری امروز در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، با اشاره به آلودگی هوای شهر سنندج گفت: این آلودگی می تواند تهدید جدی برای سلامت آحاد جامعه محسوب شود و بر همین اساس  رعایت نکات ایمنی در مواجه شدن با این پدیده ضروری است .

وی با بیان اینکه آلودگی هوا تاثیر زیانباری بر سلامتی گروه های سنی مختلف دارد افزود: آلودگی هوا ارگان های مختلف بدن از جمله چشم، دستگاه تنفسی، قلب، گوارش و پوست را تحت تاثیر قرار می دهد .

پزشک فوق تخصص آسم و آلرژی در کردستان کودکان، سالمندان، بیماران تنفسی مزمن، قلبی و عروقی و زنان باردار را گروهای آسیب پذیر جامعه در راستای آلودگی هوا دانست و بیان کرد: کودکان و نوجوانان و سالمندان بیشترین قربانیان آلودگی هوا هستند .

وی افزود: از آنجا که دستگاه تنفسی کودکان در حال تکامل است بنابراین قرار گرفتن در معرض گرد و غبار در بلند مدت آسیب جدی به دستگاه تنفسی آنها وارد می کند .

به گفته وی زنان بارادر که در معرض خطر آلودگی هوا قرار دارند، این گرد و غبار به صورت مستقیم می تواند سلامت جنین آنها را تحت تاثیر قرار دهد .

نصیری بیان کرد: پدیده گرد و غبار می تواند سیستم تنفسی انسان را بیش از سایر ارگان های بدن تحت تاثیر قرار دهد و منجر به بروز بیماری حاد و مزمن تنفسی شود .

وی تاکیدکرد: گروههای خطر در معرض خطر باید از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند و اگر ناچار به تردد در اماکن عمومی هستند حتما باید از ماسک های فیلتر دار استفاده کنند .

گفتنی است، آلودگی هوای سنندج صبح شنبه با رسیدن به 14 برابر حد مجاز (500 شاخص آلودگی هوا) در وضعیت خطرناک قرار گرفت.

هم اکنون ذرات معلفق با قطر کمتر از دو و نیم میکرون در سنندج هفت برابر حد مجاز و ذرات معلق با قطر 10 میکرون 14 برابر حدمجاز و این روند در حال افزایش است .

طبق اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان روز شنبه مدارس شهرستان سنندج و منطق کلاترزان در تمام مقاطع به دلیل آلودگی هوا تعطیل است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: