• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1391-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد:

هم افزایی نمایندگان مجلس و مدیران اقتصادی کردستان برای توسعه صنعتی استان

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان از هم افزایی و همکاری تنگاتنگ نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران بخش اقتصادی برای توسعه و رشد صنعتی استان کردستان خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد دروزمی در جمع خبرنگاران استان کردستان، از تشکیل جلسه‌ای برای پیگیری مشکلات طرح های صنعتی استان با حضور رحمانی، قائم مقام وزیر در امور تولید و معاون برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجمع نمایندگان استان و معاون اقتصادی استاندار کردستان خبر داد و گفت: عزم مدیران اقتصادی و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای توسعه و بهبود وضعیت صنعت جزم‌تر از همیشه است .

وی با بیان اینکه در خصوص اجرای برخی از طرح های بزرگ صنعتی، مجموعه مشکلاتی وجود داشت که در استان قابل حل نبود، افزود: با پیگیری های سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان، مساعدت و همکاری قائم مقام وزیر، با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شوری اسلامی و معاون اقتصادی استاندار کردستان در تهران تشکیل شد .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان همچنین به حضور صالحی نیا، معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه اشاره کرد و گفت: در این نشست گزارشی از وضعیت صنعت و خواسته های استان از جمله حل مشکل بانکی طرح بزرگ سیمان چلچمه سارال دیواندره و طرح اسب آهنین آریا بیجار و احیاء مجدد دخانیات سقز مطرح شد .

وی تصریح کرد: از دیگر خواسته‌های استان اجرای طرح های بزرگ صنعتی برای ایجاد اشتغال بالا توسط سازمان های توسعه‌ای در راستای ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری در استان کردستان بود .

دره وزمی به جلسه دیگری که با حضور افخمی، مدیرعامل بانک صنعت و معدن برگزار شد اشاره و عنوان کرد: مهمترین دستاورد این نشست مصوبه‌ای بود که بر اساس آن مشکل بانکی طرح های سیمان چلچمه سارال دیواندره و اسب آهنین آریا با موافقت بانک صنعت و معدن مرتفع شد .

وی با بیان اینکه همه نیروها و دلسوزان کردستان باید با اتفاق نظر وهم افزایی به پیشرفت و توسعه همه جانبه استان کمک کنند، خاطرنشان کرد: نمونه این امر، همکاری و تعامل بسیار خوب نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران بخش اقتصادی استان برای حل مشکل این دو طرح صنعتی بود که باید این اقدام مبارک تداوم داشته باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان همچنین از پیشنهاد و دستور رحمانی، معاون برنامه ریزی و قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تشکیل کمیته‌ی پیگیری طرح های صنعتی استان ابراز خوشنودی کرد و افزود: این کمیته با عضویت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و نمایندگان سازمان های توسعه‌ایی ایدرو و ایمیدرو فعال خواهد بود .

وی عنوان کرد: در این کمیته بصورت مداوم مشکلات طرحهای صنعتی استان بررسی و در راستای رفع موانع و مشکلات اقدام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: