• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1494-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

سال آینده،

پنجمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی برگزار می شود

معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزشیابی امور استانها و مجلس حوزه هنری با تأکید به موضوع ادبیات پایداری به عنوان مهمترین موضوع و رسالت حوزه هنری از برگزاری پنجمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری در سال آینده خبر داد.
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، داوود ضامنی در دیدار با رئیس حوزه هنری کردستان، اظهار کرد: سال 97 ، سال بسیار مهمی برای انقلاب و همچنین حوزه هنری است چون مصادف می‌شود با چهل سالگی انقلاب و چهل سالگی تأسیس حوزه هنری که با انقلاب عجین شده است .
وی با تمجید از عملکرد مدیریتی رئیس حوزه هنری استان کردستان به عنوان یکی از مدیران موفق و توانمند مراکز استانی، گفت: اگر امروز ما در کردستان شاهد به ثمر نشستن اتفاقات بسیار خوبی در بخش تولیدات و عملکردی می‌باشیم مرهون تلاش‌های مدیریتی و همکاری همکاران این استان می‌باشد .
معاون برنامه ریزی ،نظارت و ارزشیابی امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری عنوان کرد: پروژه بازسازی پردیس سینمایی بهمن سنندج، موفقیت در تولید آثار هنری در بخش‌های مختلف، ایجاد اعتماد بین هنرمندان و مجموعه حوزه هنری و تبدیل حوزه هنری به یک برند فرهنگی و هنری در استان و دیگر اقدامات مثبت صورت گرفته سبب شد تا مجوز راه‌اندازی دفتر شهرستان بیجار هم به این استان صادر شود و امروز ما شاهد اتفاقات بسیار خوبی هم در این شهرستان هستیم.
وی تصریح کرد: به طور طبیعی با این کارنامه و توانمندی سطح انتظار از حوزه هنری استان به عنوان یک استان به بلوغ رسیده با پتانسیل‌های بالای فکری و هنری و حضور کارشناسان متخصص بسیار بالا رفته و توقع جریان سازی در بخش‌های مختلف هنری در جامعه هدف، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است .
ضامنی افزود: یکی از مهمترین بخش‌های فعالیتی و رسالتی حوزه هنری در کشور توجه به فرهنگ و مطالعات پایداری است که به عنوان استراتژیکترین موضوع باید در اولویت برنامه ریزی مراکز استانی قرار گیرد.
وی یکی از ویژگی‌های متمایز کار در حوزه هنری را عدم ورود به نظام بروکراسی رایج اداری دانست و در این زمینه گفت: بروکراسی به عنوان یک الزام امر خوبی است اما درجه آن فرق می‌کند و برهمین مبناست که حوزه هنری به عنوان یک نهاد با نظامی ویژه و منحصر به فرد در سطح کشور توانسته عمل کند و امروز به عنوان « امید هنر انقلاب » معرفی می‌شود.
معاون نظارت و ارزیابی امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری افزود: تمامی فعالیت‌های صورت گرفته در مراکز استانی حوزه هنری توسط ثبت برنامه‌ها در سامانه و گزارش‌های ارائه شده به صورت کاملا تخصصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در جشنواره پنجم تولیدات تنها آثاری مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند که در این سامانه ثبت و منتج به تولید شده باشد .
وی با تأکید بر پروسه استعداد یابی، خاطرنشان کرد: این بخش به عنوان یکی از پبچیده ترین موضوعات باید مورد توجه قرار گیرد که یکی از راه‌های آن استعداد یابی هنرمندان در جشنواره‌ها، کارگاه‌ها، میان نخبگان دانشگاهی و دانش آموزی می‌باشد که باید تلاش کنیم با برنامه ریزی مناسب، معرفی نسلی جدید از نخبگان هنری در دستور کار قرار گیرد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: