• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-493-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

تلفیق علم و عمل نقش تعیین کننده‌ای در توسعه همه جانبه کشور دارد

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: تلفیق علم و عمل از طریق آموزش‌های مهارتی نقش تعیین کننده‌ای در توسعه همه جانبه کشور دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، صبح امروز (8 بهمن) سید مهدی فرشادان در بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران شهرستان کامیاران، با اشاره به اهمیت آموزش‌های مهارتی در شرایط کنونی کشور، اظهار کرد: متاسفانه امروز با خیل عظیمی از جوانان بیکار تحصیلکرده فاقد مهارت روبرو هستیم که این افراد برای ورود به بازار کار بدلیل عدم مهارت و تخصص لازم دچار مشکل شده‌اند.

وی افزود: آموزش‌های مهارتی با تلفیق علم و عمل می‌تواند دریچه‌ای روشن به سوی ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای جوانان و توسعه همه جانبه کشور بگشاید.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی توجه ویژه به آموزش‌های مهارتی و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح استان را یکی از راهکارهای موثر و زودبازده در راستای ایجاد اشتغال جوانان کردستانی ذکر کرد و گفت: امیدواریم با حمایت‌های همه جانبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی از آموزش‌های مهارتی و رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش این آموزش‌ها در سطح کشور باشیم.

وی بیان کرد: اگر می‌خواهیم اشتغال در شهرستان رونق پیدا کند باید توانمندی مهارتی و شغلی در جوانان به وجود آید و آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند این توانمندسازی را انجام دهد.

فرشادان عنوان کرد: کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای باید مورد حمایت دستگاه‌های ذیربط با هدف تامین وام مورد نیاز در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار قرار بگیرند که پیگیری‌های لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.

وی وجود تجهیزات و فضای مناسب و بهره گیری از نیروی متخصص و کارآمد را از جمله مزیت‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان ذکر کرد و یادآور شد: خوشبختانه این اداره کل توانسته است با نیازسنجی صحیح، آموزش‌های مهارتی را در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح استان همسو و هماهنگ کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: