• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-997-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

تصویب 28 طرح جدید شهری و روستایی با اشتغالزایی 108 نفر در بانه

فرماندار شهرستان بانه از  تصویب 17 طرح جدید شهری و 11 طرح روستایی با اشتغالزایی 108 نفر در بانه خبر داد و گفت : برای اجرای این طرح ها در مجموع 76 میلیارد و 100 میلیون ریال از محل تسهیلات اشتغال فراگیر اختصاص داده شده است .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کردستان ؛ محمد فلاحی در هفتمین نشست اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه اظهار کرد: با تصویب این طرح ها، از آغاز اجرای طرح های اشتغال تاکنون در مجموع 99 طرح با اشتغالزایی 580 نفر و بالغ بر 470 میلیارد و 100 میلیون ریال تسهیلات اشتغال فراگیر در این شهرستان تصویب شده است .

فرماندار شهرستان بانه با اشاره به اهمیت و ضرورت ایجاد مشاغل پایدار در این شهرستان، تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی در برابر تک تک افراد جامعه مسئولند و باید اشتغال را به عنوان یکی از دغدغه های جدی مردم و جوانان پیگیری کنند .

وی با انتقاد از مشکلات و نارسایی های موجود در بدنه کارشناسی برخی ادارات و دستگاه ها در برخورد با مقوله اشتغالزایی و حمایت از سرمایه گذاری در این بخش، مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها را مکلف به هدایت صحیح متقاضیان و ایجاد انسجام و هماهنگی در مجموعه اداری خود کرد.

ظرفیت سنجی برخی مشاغل پرتقاضا، احیای کمیته فنی کارگروه، پالایش درخواست های ناقص یا فاقد شرایط لازم و رفع نارسایی سامانه های مربوط به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات متقاضیان، از دیگر موارد مورد تأکید فرماندار بانه در هفتمین نشست اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان بود .

حمید ساعدپناه رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه هم مهم ترین طرح های تصویب شده در کارگروه امروز را طرح توسعه کارخانه تولید لامپ بانه، دو طرح فرهنگی-گردشگری، راه اندازی دو واحد شرکت تعاونی خدمات رفاهی و حسابداری، توسعه و تجهیز یک مرکز امدادخودرو، ایجاد دو طرح بزرگ در حوزه شهرسازی، راه اندازی یک کارگاه بزرگ صنایع دستی و یک واحد گلخانه ذکر کرد .

امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بانه همچنین اعلام شد تاکنون 471 نفر در سامانه رصد اشتغال کشور ثبت نام و برای آنها شغل ایجاد شده که بیشتر در بخش صنعت، معدن و تجارت بوده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: