• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2991-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

کریمی در گفتگو با ایسنا خبر داد:

واحد 800 هزار تنی آهن اسفنجی در بیجار راه اندازی می شود

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی واحد 800 هزار تنی آهن اسفنجی در بیجار مستلزم شناسای 100 هکتار زمین و 125 میلیارد تومان سرمایه گذاری است.

حمداله کریمی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، با بیان اینکه بیکاری از مطالبات اصلی مردم بیجار گروس است، اظهار کرد: بحث بیکاری و اشتغال فقط از طریق سرمایه گذاری قابل حل است و در امر سرمایه گذاری هم باید به ظرفیت ها و پتانسیل ها توجه کرد.

وی وجود معادن سنگ آهن در شهرستان بیجار را از اولویت های سرمایه گذاری در این شهرستان دانست و افزود: تولید فولاد شامل مراحل دانه بندی، تولید کنستانتره، گوندله سازی، آهن اسفنجی و تولید فولاد است، که اکنون در شهرستان بیجار در صدد راه اندازی واحد 800 هزار تنی آهن اسفنجی هستیم.

نماینده مردم بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دولت قبل دستور احداث مجتمع تولید فولاد را در شهرستان قروه صادر کرده بود که با پیگیری ها و اعتراض های مستمر، درخواست بررسی ظرفیت های بیجار و کارشناسی مجدد در این زمینه صادر شد.

وی اعلام کرد: هم اکنون با دستور وزیر کشور واحد 800 هزار تنی آهن اسفنجی در بیجار تحت نظر شرکت ایمیدرو احداث خواهد شد که تا کنون با برگزاری جلسات مختلف اقدامات اولیه راه اندازی این مجتمع  را انجام داده ایم.

کریمی اعلام کرد: راه اندازی واحد 800 هزار تنی آهن اسفنجی در بیجار مستلزم شناسای 100 هکتار زمین و 125 میلیارد تومان سرمایه گذاری است.

وی افزود: با راه اندازی این واحد تولیدی، برای 350 الی 400 نفر بیجاری به طور مستقیم اشتغالزایی خواهد شد و این می تواند در کنار سایر واحدهای تولیدی مشکل دار شهرک صنعتی بیجار، نقش بسیار مهمی در راستای رفع مشکلات بیکاری این شهرستان داشته باشد.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی افزود: واحدهای متعدد تولیدی از جمله ورق سازی، واحد تولید قطعات خودرو، واحد تولید اسب آهنین آریا که کامیون تولید می کند، مجتمع گاو شیری آل کبود، کارخانه آرد از دیگر واحد های تولیدی شهرستان بیجار است که می توان با رونق دادن به آنها مشکلات بیکاری منطقه را تا حدی کاهش داد.

وی در ادامه با بیان اینکه تقویت زیرساخت ها شرط اول سرمایه گذاری است و بر هیمن اساس نباید از این بخش مهم غافل شویم، عنوان کرد: حمل و نقل ریلی و جاده ای دو اصل مهم فراهم آوردن زیرساخت جهت سرمایه گذاری است.

کریمی اعلام کرد: در این راستا احداث جاده بیجار همدان، بیجار دیواندره و بیجار به زنجان در دستور کار است که پروژه بیجار به همدان در شهریور ماه سال آینده راه اندازی خواهد شد.

وی پیگیری منطقه ویژه اقتصادی بیجار را از سایر مطالبات مهم این منطقه در راستای رفع بیکاری و اشتغال ذکر کرد و یاداور شد: امید است بتوانیم این لایحه مهم را در مجلس به تصویب برسانیم.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: