• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3591-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

تشریح میزان پیشرفت پروژه‌های بزرگراهی در کردستان

مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی کردستان پروژه‌های احداث بزرگراهی در استان را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رامین محمودی در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: شروع احداث اولین پروژه چهار خطه استان در دهه 70 و با احداث چهارخطه خروجی سنندج به سمت همدان به طول پنج کیلومتر زده شد.

وی افزود: در ادامه مطالعه و احداث باند دوم محورهای مهم استان شروع که می توان به احداث چهار خطه سنندج – همدان به طول حدود 180 کیلومتر اشاره کرد که 155 کیلومتر آن با صرف اعتباری معادل 300 میلیارد تومان هم اکنون زیر بار ترافیک است و مایقی مسیر نیز به طول 25 کیلومتر در محدوده گردنه صلوات آباد در حال احداث می باشد که با فعالیت شبانه روزی هم اکنون حدود 40 درصد پیشرفت دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای مهم که چهار خطه کردن آن در حال انجام است، افزود: محور کامیاران – سنندج – دیواندره – سقز در مجموع به طول 320 کیلومتر است که حدود 140 کیلومتر آن با صرف اعتباری معادل 280 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و مابقی مسیر نیز تعیین تکلیف شده و در حال اجراست.

مدیر ساخت و توسعه راه های راه و شهرسازی کردستان با اشاره برنامه ریزی برای احداث چهار خطه در سایر محورهای استان، عنوان کرد: در محورهایی همچون بیجار – زنجان حدود 15 کیلومتر بزرگراه با اعتبار 30 میلیارد تومان احداث شده است.

وی ادامه داد: در محور بیجار به دیواندره نیز 15 کیلومتر بزرگراه در دست احداث است که 5 کیلومتر آن مورد بهره برداری قرار گرفته است.

محمودی خاطرنشان کرد: در محور قروه به سریش آباد به طول 7300 متر با اعتبار 15 میلیارد تومان چهار خطه احداث شده و در مسیر سقز به بانه نیز در خروجی سقز 10 کیلومتر بزرگراه احداث و علاوه بر آن 10 کیلومتر دیگر نیز در حال ساخت است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: