• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-2695-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

دبیر فدراسیون کونگ و فو هنرهای رزمی:

فرهنگ در ورزش باید نهادینه شود

دبیر فدراسیون کونگ و فو هنرهای رزمی گفت: یکی از بخشهای مهم در جامعه ورزشی بحث فرهنگ است و اگر تا زمانی که مقوله فرهنگ را در جامعه ورزشی نهادینه نکنیم نمیتوانیم شاهد رشد و توسعه باشیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، عزت الله ابراهیمی امروز 11 بهمن در مجمع انتخابات هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان کردستان ضمن اشاره به اینکه هنوز حق و حقوق این رشته در کشور به خوبی ادا نشده است، اظهار کرد: رشته کونگ فو در کشور از نیروهای انسانی مجربی برخوردار است و باید حتما از این نیروها به عنوان یک پتانسیل استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه این رشته ورزشی با توجه به قهرمانی‌هایی که تا به حال کسب کرده است، باید حق خود را از جامعه ورزشی بگیرد، عنوان کرد: در سال 93 تلاش ها و رایزنی های مستمری در خصوص این مهم که این رشته در المپیک شناخته شود انجام گرفته است که امیدواریم این تلاش ها بتواند در آینده به نتیجه برسد و ما شاهد رشته کونگ فو در میادین المپیک باشیم.

دبیر فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی در ادامه گفت: ما باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که قهرمانی های خود را تثبیت و آنرا در آینده به پهلوانی تبدیل کنیم چون لازمه یک قهرمان خوب مرام و منش پهلوانی است.

ابراهیمی با بیان این مهم که هیات های ورزشی در استان کردستان باید فعالیت بیشتری داشته باشند، ذکر کرد: یکی از بخشهای مهم در جامعه ورزشی بحث فرهنگ است و اگر تا زمانی که مقوله فرهنگ را در جامعه ورزشی نهادینه نکنیم نمیتوانیم شاهد رشد و توسعه باشیم.

وی با اشاره به اینکه هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان کردستان رتبه اول کشور را در فدراسیون دارد، افزود: از این هیات انتظار داریم که بیشتر در بحث آموزش داوران و مربیان فعالیت کند و در خصوص انجام این کار نیز فدراسیون تا حد توان کمک خواهد کرد.

دبیر فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی در پایان با اشاره به اینکه هیات کونگ فو و هنرهای رزمی باید اولویت خود را در راستای استعداد یابی و آموزش سنین پایه قرار دهد، یادآور شد: بحث همگانی کردن ورزش بسیار مهم است و ما باید با ورود در این موضوع ورزش را بین خانواده ها رواج دهیم و از دل همین همگانی بودن ها میتوانیم قهرمان نیز پرورش بدهیم.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: