• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3791-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون عمرانی استاندار کردستان:

بورس بازی و عدم رعایت کیفیت ساخت و ساز از مهمترین دلایل عمر اندک ساختمان‌هاست

معاون عمرانی استاندار کردستان کفت: بخشی از مشکلاتی که موجب می شود عمر ساختمان ها در کشور به زیر 30 سال برسد، وجود بورس بازی و دلال بازی در حوزه مسکن است و بخش دیگر مشکلات هم ناشی از عدم رعایت کیفیت در ساخت و سازهاست که البته علاوه بر اینها مسائل دیگری نیز تاثیرگذار هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، امیر قادری در جلسه کمیته ترویج مقررات ملی ساختمان استان کردستان، با اشاره به برگزاری همایش ملی ترویج مقررات ملی ساختمان در سال آینده به میزبانی استان کردستان، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا این همایش به بهترین شکل ممکن برگزار شود .

وی افزود: این همایش ها می‌تواند راهگشا باشد، مشروط به آنکه به مشکلات ساخت و ساز در کشور و در استان در قالب این همایش توجه و پیرامون آنها بحث و تجزیه و تحلیل صورت بگیرد و راهکارهایی برای این مشکلات پیدا شود .

معاون عمرانی استاندار کردستان در ادامه به موضوع ساخت و سازها پرداخت و گفت: با یک نگاه ساده به وضعیت امروز ایران و کشورهای مشابه ایران، به اهمیت مقوله مسکن پی می‌بریم .

وی بیان کرد: متوسط عمر مسکن در ایران زیر 30 سال است که بخشی از این ایراد ناشی از کم توجهی به مقررات ملی ساختمان در بخش اجراست .

قادری ادامه داد: از دیگر ایرادات در ساخت و ساز در کشور، وجود حلقه های مفقوده و بی توجهی به بحث آموزش است .

وی تصریح کرد: بخشی از مشکلاتی که موجب می شود عمر ساختمان ها در کشور به زیر 30 سال برسد، وجود بورس بازی و دلال بازی در حوزه مسکن است و بخش دیگر مشکلات هم ناشی از عدم رعایت کیفیت در ساخت و سازهاست که البته علاوه بر اینها مسائل دیگری نیز تاثیرگذار هستند .

معاون عمرانی استاندار کردستان با یادآوری وقوع زلزله در کشور گفت: زلزله در بسیاری از کشورها به عنوان بلا قلمداد نمی شود، اما در صورت عدم اجرای درست مقررات و عدم دقت در ساخت و ساز موجب بلا و بروز خسارت فراوان می شود .

وی تأکید کرد: ارتباط میان نظام مهندسی، شهرداری‌ها و راه و شهرسازی می‌تواند در بهبود کیفیت ساخت و ساز تأثیر زیادی داشته باشد .

قادری خاطرنشان کرد: لازم است بحث ترویج مقررات ملی ساختمان در نظام آموزشی و آموزش عالی هم به صورت جدی تر پیگیری و نهادینه شود و در این مسیر از ظرفیت نخبگان دانشگاهی هم استفاده کنیم .

گفتنی است نخستین همایش ملی ترویج مقررات ملی ساختمان، اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی استان کردستان برگزار خواهد شد.

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: