• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-6090-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

حفاظت از محیط زیست نیازمند فعالیت تشکل های محیط زیستی است

نشست هم اندیشی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان با تشکل های زیست محیطی کردستان برگزار شد.
به گزارش ایسنا منطقه کردستان؛ امروز  نمایندگان تشکل های زیست محیطی کردستان  برای طرح مسائل  و مشکلات سازمان های مردم نهاد محیط زیستی و بحث و تبادل نظر در خصوص معضلات زیست محیطی استان با سرپرست اداره کل محیط زیست کردستان دیدار کردند.
کوروش زارعی سرپرست اداره کل محیط زیست کردستان در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه تشکل های زیست محیطی، حفاظت از محیط زیست را نیازمند فعالیت سازمان های مردم نهاد و فعالان محیط زیستی دانست.
وی افزود: به جای رویکرد سلبی و برخورد قضایی، مجموعه اقدامات و فعالیت های اداره کل محیط زیست کردستان و سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی باید منجر به توسعه پایدار استان و پیشگیری از تخریب و آلودگی محیط زیست شود.
سرپرست محیط زیست کردستان گفت: تشکل های زیست محیطی باید به جای نگاه احساسی و تک بُعدی با دیدگاهی تخصصی و جامع به مسائل محیط زیستی استان بپردازند.
در این نشست حامد اسراری رئیس شبکه تشکل های زیست محیطی استان ضمن تبریک به آقای زارعی، انتصاب یک مدیر بومی برای هدایت محیط زیست استان را مایه خوشحالی و نوید بخش توسعه شاخص های زیست محیطی و توسعه پایدار استان دانست.
اسراری به معضلات عمده ی زیست محیطی استان مانند سدسازی های زیاد و انتقال بین حوزه ای آب، آتش سوزی جنگل ها و معضل مدیریت پسماند در استان اشاره کرد و خواستار اقدام جدی و عملی دستگاههای ذیربط از جمله محیط زیست استان شد.
وی حفظ استقلال تشکل های زیست محیطی استان را ضامن کرامت و فعالیت جدی و  موثر آنها دانست.
در ادامه نمایندگان تشکل های زیست محیطی استان نیز به بیان دیدگاهها و مسائل مورد نظر خود پرداختند و مسائلی مانند معضل پسماندها و عدم ساماندهی آن در شهرها و روستاها، شکار حیات وحش، فراوانی سگ های ولگرد در محدوده های مسکونی، تخریب زیستگاههای طبیعی و آتش سوزی جنگل ها را از  مسائل و مخاطرات زیست محیطی استان برشمرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: