• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1197-5
  • خبرنگار : 68020
  • منبع خبر : گزارش

بی بند و باری مهم ترین عامل تضعیف ایمان است

امام جمعه شهرستان مریوان به بحث محارم انسان اشاره کرد و  گفت: خداوند در قرآن کریم می فرماید که محارم نسبی است و مادر و مادربزرگان، فرزندان و نوادگان فرزند، خواهر و فرزندانش، برادر و فرزندانش و همچنین عمه و خاله به انسان محرم هستند اما فرزندان خاله و عمه برای یک مسلمان نامحرم هستند و خلوت کردن با آنان جایز نیست.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، ماموستا شیرزادی در خطبه های نماز جمعه امروز ۱۳ بهمن ماه  اظهار کرد: زنی که همسر تو می شود، قوم و طایفه او، زن پدر (نامادری) و طایفه او، دختر زن عقد شده جزو نامحرمان می باشند که انسان باید در نظر بگیرد.

وی تصریح کرد: پیامبر مسلمانان را از قاطی شدن و معاشرت با نامحرمان دور می کرد چرا که خلوت نمی شود بین مرد و زن نامحرم مگر به واسطه شیطان، خداوند فرمود که شیطان دشمن شماست و شیطان را دوست خود نخوانید، همچنین در صحیحین آمده است که امام بخاری می فرماید: دست به دامن شما می شوم و از شما خواهش می کنم که دنبال یک زن در مکان خلوت نباشید و با نامحرمان خلوت نکنید.

ماموستا شیرزادی به سخنان پیامبر اشاره کرد و افزود: زنان در دام شیطان هستند و باید بسیار هوشیار باشند، برای زن جایز نیست که خودشان را برای بیرون مزین کنند و آرایش و زیبایی خودشان را برای بیرون از خانه و شوهر خود بخواهند، بی بند و باری مهم ترین عامل برای ضعیف کردن بنیه ایمان مسلمانان است و نباید نسبت به آن بی توجه بود.

ماموستا مصطفی شیرزادی به تحقیقات علمی یک فیزیولوژیست اشاره کرد و گفت: طبق تحقیقات علمی زمانی که یک انسان تحریک جنسی می شود، یک نوع هورمون بخصوصی در بدن ترشح می شود و وارد خون می شود و از طریق خون وارد مغز می شود، مغز فرمان می دهد و باعث می شود انسان به طور غیر ارادی تحریک شود و نتواند خودش را کنترل کند.

وی در پایان گفت: قرآن هدایت گر انسان هاست و با پیروی از دستورات قرآنی مشکلاتی پیش نمی آید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: