• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4091-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان؛

ظرفیت جهاددانشگاهی در اشتغالزایی جدی گرفته شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، اعلام کرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی با ظرفیت علمی و مطالعاتی خود به حوزه مشاغل خانگی ورود پیدا کرده است و زمینه ایجاد تعامل کاربردی با این نهاد فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان برهان صلواتی امروز (شنبه 14 بهمن) در جلسه طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان که در سالن اجتماعات جهاددانشگاهی کردستان  و با حضور رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت، توانایی و تعداد بیکاران کردستانی، 2600 شغل برای این استان سهمیه اختصاص داده شده است.

وی افزود: در راستای تحقق این مهم باید مشکلات اجرایی دیده، اجرایی شناسایی و اجرایی حل شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه طرح هایی اجرایی باید از کالبد مفاهیمی همچون تفاهم نامه، مصوب شد و اجرا شود خارج شود، گفت: باید تلاش کرد تا طرح های تشریح شده با هم افزایی سایر ارگانها و سازمانهای ذیصلاح اجرایی شود.

وی جهاددانشگاهی را یکی از نهادهای تاثیرگذار در زمینه اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی با ظرفیت علمی و پژوهشی که دارد بستر و ظرفیتی است که در مقوله ایجاد اشتغال پایدار نباید از آن غفلت کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در پایان خواستار تقویت، حمایت و گسترش مشاغل خانگی در استان شد و یادآوری کرد: با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های کردستان در حوزه مشاغل خانگی و صنایع دستی و همچنین با توجه به درصد بیکاری بالا در سطح استان انتظار داریم که سهم کردستان از اشتغال فراگیر افزایش یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: