• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-2392-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

اجرای 3756 پروژه محرومیت زدایی در کردستان

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با ذکر اینکه زمینه برای هدف‌گذاری اصلی فراهم شده است، گفت: از سال 88 تا پایان 95 حدود سه هزار و 756 پروژه محرومیت‌زدایی آماده و در اختیار مردم و مناطق محروم قرار گرفت که این امر از طریق شناسایی مناطق محروم با نظر مسئولان ذیربط و کارشناسان در کنار بررسی میدانی و تجمیع اطلاعات لحاظ شده است

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سردار محمدحسین رجبی امروز (چهارشنبه 18 بهمن) در مراسم افتتاح 958 پروژه عمرانی و اهداء جهیزیه به 157 نوعروس کردستانی توسط سپاه بیت المقدس که با حضور سردار ابوالقاسم منصوری معاون طرح و برنامه نیروی زمینی سپاه، در بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس سنندج برگزار شد، اظهار کرد: سپاه بیت‌المقدس یک مأموریت ذاتی در جهت برقراری امنیت پایدار مردمی دارد که بیشتر ساختار و سازمان معطوف به این مأموریت مهم است .

وی افزود: افتخار سپاه بیت‌المقدس این است که در کنار سایر نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی در تحقق خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی برای نظام موفق عمل کرده است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با اشاره به اینکه اولویت محرومیت زدایی زمینه‌ساز همه اقدامات دیگر از جمله توسعه همه جانبه استان خواهد بود، تصریح کرد: در راستای اجرای این مهم از مجموعه نیروهای توانمند، بسیج، سپاه و امکانات مهندسی و سایر امکانات بهره‌مند هستیم .

وی با بیان اینکه سپاه در توسعه استان، رفع محرومیت، کمک به دولت و حل مشکلات مردم ورود پیدا کرده‌ایم، بیان کرد: اقدامات صورت گرفته بخشی از کاری است که انجام می‌دهیم .

رجبی با اعلام اینکه افتخار ما این است که در عرصه‌های امنیت پایدار و محرومیت‌زدایی استان، خادم مردم هستیم، عنوان کرد: حوزه محرومیت‌زایی استان بسیار گسترده است و خوشبختانه استاندار جدید کردستان و تیم همراهش با رویکردی خوب و متناسب با وضعیت استان با توجه به این گستره، کمک حال مأموریت ما بوده‌اند .

به گفته وی، ما در حوزه عمرانی، زیست ساختی، فرهنگی، تربیتی، سلامت، اقتصاد و معیشت مأموریتی داریم که این امر بر اساس استقرار فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر خدمت به مردم و رفع محرومیت در استان کردستان انجام می‌گیرد .

رجبی تصریح کرد: پیرو فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر رفع محرومیت، سپاه به کمک دولت رفته و اگر واقع‌بینانه نگاه کنیم، رفع محرومیت و کمبودهای موجود باید به حد تعادل برسد .

کردستان بیشترین سهم محرومیت‌زدایی را متقبل شده است

وی با بیان اینکه یک هزار دهستان جزو مأموریت سپاه پاسدارن در سطح کشور است، افزود: استان کردستان با 16 دهستان بیشترین سهم را در این بخش متقبل شده است .

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان تصریح کرد: علاوه بر این، به دلیل فراهم بودن زمینه فعالیت، همکاری مسئولان و مشارکت خود مردم در استان کردستان سه برابر تعداد پروژه تعریف شده کار به انجام رسیده است .

وی اصل مشارکت را هدف دیگر گفتمان مشارکت در روستاها و مناطق محروم دانست و گفت: فرماندهان شهرستانی مامور اجرای این مقوله هستند که با همراهی مردم مختوم به خیر شده است .

رجبی با اعلام آمادگی روستاهای خارج از طرح محرومیت‌زدایی مبنی بر اجرای طرح‌های مشارکتی، بیان کرد: اصل طرح مشارکت بر حضور خیرین، دولت، سپاه و مردم است که خوشبختانه همگان پای کار آمده‌اند .

وی با ذکر اینکه زمینه برای هدف‌گذاری اصلی فراهم شده است، گفت: از سال 88 تا پایان 95 حدود سه هزار و 756 پروژه محرومیت‌زدایی آماده و در اختیار مردم و مناطق محروم قرار گرفت که این امر از طریق شناسایی مناطق محروم با نظر مسئولان ذیربط و کارشناسان در کنار بررسی میدانی و تجمیع اطلاعات لحاظ شده است.

رجبی با اشاره به اینکه پروژه‌های سال جاری در قالب سازندگی، اردوهای جهادی، محرومیت‌زدایی و درمان بیش از 200 پروژه انجام شده است، ادامه داد: تاکنون 150 پروژه به اتمام رسیده و 50 پروژه دیگر نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در مجموع چهار هزار و چهار پروژه تعریف شده است، گفت: در حوزه مأموریت قرارگاه، پیشرفت و آبادانی حدود 100 پروژه در دست اجرا داریم.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان تعداد پروژه‌های انجام شده سال جاری را شامل 57 طرح دانست و تصریح کرد: مابقی آن که حدود 40 پروژه در حال اجرا است که امیدواریم با همین رویکرد مشارکتی و جهادی دنبال شود.

کردستان پیشتاز امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه

سردار رجبی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه با استفاده از ظرفیت بسیجیان، جهادگران و نیروهای جهادی در حادثه تلخ کرمانشاه نخستین استان حاضر در منطقه زلزله‌زده بودیم، اظهار کرد: کردستان نخستین استانی بود که مأموریت اسکان موقت را پیش از سایر استان‌های دیگر به انجام رساند.

وی با تأکید بر لزوم اتمام هرچه سریعتر و بهتر برنامه‌های محرومیت‌زدایی، خاطرنشان کرد: امید است همکاری، هم‌افزایی و مشارکت هرچه کاربردی‌تر در راستای توسعه استان لحاظ شود.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان خواستار تداوم و جهاد در روند پیگیری فعالیت‌های جهادی محرومیت‌زدایی شد و ابراز امیدواری کرد: امید است بتوان با همکاری هرچه قوی‌تر پسوند محرویت را کردستان زدوده و استان به وضعیت برخوردار برسد تا بتوان در ادامه جنبه‌های بزرگتر سرمایه‌گذاری را پیگیری کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: