• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1597-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

بهره مندی بیش از ۹۶ درصد جمعیت کردستان از نعمت گاز

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام مبارکه دهه فجر گفت: در سال جاری ۱۹۵ پروژه با اعتبار ۶۶ میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت ملی گاز کردستان جهت افتتاح و شروع عملیات اجرایی آماده شده است.
به گزارش ایسنا منطقه کردستان, احمد فعله گری اظهار کرد: از ۱۹۵ پروژه آماده افتتاح, ۱۳۲ مورد آن در روستاها و ۸۷ مورد آن نیز در ایام دهه فجر در سطح استان به افتتاح میپیوندد.
وی افزود: با اضافه شدن ۸۷ طرح روستایی که امروز به بهره برداری رسید هم اکنون ۱۱۲۷ روستا در کردستان از نعمت گاز برخوردار شدند.
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان اعلام کرد: ظریب نفوذ گاز در شهرستان بانه ۱۰۰ درصد و در روستاها ۸۴ و نیم درصد است که نسبت به ابتدای سال و با افتتاح پروژه های اخیر رشد قابل توجهی داشته است.
وی تصریح کرد: در کل ۹۵/۶ درصد جمعیت کل استان تحت پوشش گاز هستند به طوری که از جمعیت ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری استان، یک میلیون و ۵۳۲ هزار نفر از نعمت گاز برخوردارند.
وی با اشاره به بخش صنعتی نیز گفت: تعداد واحدهای صنعتی گاز دار به ۱۹۵۸ عدد رسیده که در این بخش نیز خوشبختانه شاهد رشد بوده ایم و امید است در آینده نزدیک از دیگر واحد ها در این بخش بهربرداری صورت گیرد.
فعله گری خاطر نشان کرد: علاوه بر پروژه های حال حاضر ۲۵ روستای دیگر نیز در سطح استان در دست اقدام است، که شامل ۷۰۰ کیلومتر لوله کشی بوده و باتلاش مسئولان تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی در مورد طرح های اجرایی در شهرستان بانه عنوان کرد: در ایام دهه مبارکه فجر ۱۱ طرح جهت افتتاح و کلنگ زنی آماده شده است که امروز طرح روستاهای بلکه، بانوان، کنده سوره به بهربرداری رسید و چهار کوخ واقع در مسیر نیز در همین راستا شامل گردیدند: کوخ حاج سلیم, کوخ حاج قادر، کوخ زارعی و کوخ گویزله هم به بهره برداری رسیدند.
وی گفت: هم اکنون تعداد روستاهای تحت پوشس گاز بانه به ۱۱۷ روستا رسیده و در کل ۱۸ روستا جهت پوشش گازرسانی باقی میماند که در سال آینده گازرسانی خواهد شد.
وی یادآورشد: برای پروژه گازرسانی به ۷ روستای مرزی بانه ۳۴ کیلومتر لوله گذاری صورت گرفته و ۱۸۵عدد علمک نصب و در کل هزینه صرف شده جهت گازرسانی به این روستاها ۴۶ میلیار ریال بوده است که هزینه اراضی که در طول مسیر گازرسانی قرار گرفتند نیز ۱۸۰ میلیون تومان بوده است.
بیگلری نماینده مردم سقز و بانه نیز امروز در مسجد روستای بلکه ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام مبارکه دهه فجر و مردم روستاهایی که از نعمت گاز برخوردار گردیدند گفت: خوشبختانه امسال در این ایام پر خیر و برکت شاهد افتتاح و بهره برداری از چندین پروژه مهم و اساسی بوده ایم که در چند سال اخیر بی سابقه بوده است.
وی افزود: در سال آینده تمامی روستاهای تابعه شهرستان بانه از نعمت گازرسانی برخوردار خواهند شد ، و باتوجه به اینکه وضعیت جاده ها و معابر بسیاری از روستاها و حتی سطح شهربانه نیز مناسب نیست و گاها نیاز به تعمیر دارد امید است در سال های آینده این مشکل نیز همانند سایر مشکلات و موانع رفع گردد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: