• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 976-997-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گفتگو

اصلاح و توسعه 15 کیلومتر شبکه توزیع آب و جمع آوری فاضلاب در سقز

مدیر اداره آب و فاضلاب شهری سقز از اتمام عملیات 15 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب و شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر خبر داد .

عباس ولایتی در گفت و گو با ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: در حال حاضر پروژه فاز 2 تصفیه خانه فاضلاب سقز دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی و 25 درصد پیشرفت از لحاظ تجهیزات است .

ولایتی با بیان اینکه 1600 اتفاق در حوزه آب به واحد اتفاقات گزارش شده است عنوان کرد: 4 گروه برای رفع حوادث و اتفاقات در سقز فعالیت می کنند و واحد اتفاقات سقز در استان رتبه اول را کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه شهر سقز دارای 53 هزار مشترک آب است از خبرنگاران خواست در راستای مدیریت صحیح مصرف و صرفه جویی آب فرهنگ سازی کنند .

مدیر اداره آب و فاضلاب شهری سقز، تغییر رنگ آب این شهر را در روزهای گذشته به دلیل شکستگی خط انتقال آب عنوان کرد و یادآور شد: طول شبکه توزیع آب سقز 350 کیلومتر است .

وی گفت: در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی در زمان خاموشی های برق در تابستان امسال برای انتقال و پمپاز آب در سقز از دیزل ژنراتور استفاده شد .

وی از اقدامات شاخص در سقز را جمع آوری فاضلاب تعداد زیادی از محله ها و به ویژه نقاط پرتراکم تازه آباد عنوان و اظهار کرد: جمع آوری نقاط پراکنده تازه آباد نیز به جد پیگیری می شود .

این مدیر، تلاش برای کاهش هدر رفت آب، ارتقای ظرفیت تصفیه خانه آب سقز از 480 لیتر در ثانیه به 600 لیتر در ثانیه  و  به حد ایده آل رساندن خروجی تصفیه خانه سقز را از دیگر برنامه های این اداره برشمرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: