• شنبه ۳۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-4093-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

گوگل هوم‌مینی پرفروش‌ترین اسپیکر هوشمند فصل‌دوم 2018 است

گوگل هوم‌مینی، پرفروش‌ترین اسپیکر هوشمند در سه ماه‌ دوم سال 2018 میلادی در بازارهای جهانی است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، به نقل از آخرین گزارش استراتژی آنالتیکس، گوگل در فصل دوم سال 2018میلادی، از هر 5 اسپیکر هوشمندی که به بازار عرضه می‌شود یکی از آنها اسپیکر هوشمند گوگل هوم‌مینی است.

عرضه‌ی گوگل هوم‌مینی نسبت به عرضه اکودات آمازون بیشتر بوده است، در حدود 3/2 میلیون اسپیکر هوشمند گوگل هوم‌مینی به بازار عرضه شده است که بیش از 2/2 میلیون اسپیکر هوشمند اکودات آمازون عرضه شده به بازار در همین دوره‌ی زمانی است.

با این حساب، اکودات و گوگل هوم‌مینی، در مجموع حدود 38 درصد سهم اسپیکرهای هوشمند عرضه شده به بازار جهانی را به نام خود ثبت کرده‌اند، در سه ماه‌ دوم سال 2018، حدود 7/11 میلیون دستگاه اسپیکر هوشمند به بازار عرضه شده است که براساس آمار از هر 5 دستگاه، 4 دستگاه مربوط به شرکت آمازون یا گوگل بوده‌اند.

در رتبه سوم جدول، بعد از اکودات، دستگاه پرچمدار آمازون یعنی اسپیکر هوشمند آمازون اکو قرار دارد که در سه مامه‌ دوم سال 2018 در حدود 4/1 میلیون دستگاه از آن به بازار عرضه شده، بعد از آمازون اکو، علی‌بابا در حدود 8/0 میلیون دستگاه Tmail Genie و در نهایت گوگل در حدود 8/0 میلیون دستگاه اسپیکر هوشمند گوگل هوم به بازار عرضه کرده است.

در سه ماه‌ دوم سال 2018، هوم پاد اپل نتوانست در بین 5 محصولی قرار گیرد که بیشترین عرضه را به بازار داشتند و تنها 6 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داد.

برچسب قیمت بالاتر هوم‌پاد و همچنین ابعاد کوچکتر گوگل هوم‌مینی باعث شد گوگل هوم مینی بتواند فروش بهتری نسبت هوم‌پاد اپل داشته باشد اما در مجموع، گوگل هوم مینی و اکودات آمازون، توانستند 17 درصد سهم درآمد بازار اسپیکرهای را آن خود خود کنند، این رقم در حالی مطرح می‌شود که هوم‌پاد اپل در حدود 16 درصد سهم درآمد حاصل از فروش اسپیکرهای هوشمند را به خود اختصاص داده است از نظر دستگاه‌های با قیمت بالاتر از 200دلار، سهم درآمد هوم‌پاد در حدود 70 درصد سهم درآمد بازار است.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: