• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-293-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

300 هزار دانش آموز کردستانی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: سال تحصیلی جدید با حضور 300 هزار دانش آموز در سه هزار و 700 مدرسه استان آغاز شد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی امروز یک شنبه در مراسم نمادین جشن بازگشایی مدارس استان که در دبیرستان پسرانه شاهد شهید یدالله محمدی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امسال میزبان حدود 300 هزار دانش آموز و 24 هزار پرسنل آموزش و پرورش در مدارس استان هستیم.

وی افزود: این تعداد دانش آموز و معلم در سه هزار و 700 آموزشگاه و 15 هزار کلاس درس، سال تحصیلی جدید خود را آغاز می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اینکه حدود یک پنجم از جمعیت استان در آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد: آموزش و پرورش با حدود 500 هزار نفر از اولیا دانش آموزان هم در ارتباط است که در واقع نیمی از جمعیت استان به طور مستقیم و یا غیر مستقیم با آموزش و پرورش در ارتباط هستند .

وی در ادامه به اهمیت و نقش تعلیم و تربیت در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه اشاره و تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته علم و دانش توانسته جامعه را به مرحله توسعه یافتگی برساند و قطعا سرمایه گذاری در آموزش و پرورش می تواند به پیشرفت و توسعه و ترقی منجر شود.

قربانی افزود: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، آموزه های قرآنی و دیدگاه صاحب نظران، تربیت باید در اولویت قرار گیرد زیرا اگر تربیت صحیحی در دانش آموزان اتفاق بیفتد حتما تعلیم هم به خوبی پیش خواهد رفت و جامعه به سمت کمال، بالندگی و توسعه یافتگی هدایت خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه هم آموزش و پرورش و هم آموزش عالی در چند دهه گذشته از جایگاه واقعی خود مقداری فاصله گرفته اند، ادامه داد: نظام دانشگاهی باید به سمت کار آفرینی، خلق و ابتکار پیش روی کند و نظام آموزشی نیز باید دانش آموزان را با مهارت های واقعی زندگی به سبک ایرانی اسلامی آشنا کند که سند تحول بنیادین و مقام عالی وزارت آموزش و پرورش نیز بر این مهم تاکید دارند .

وی به برنامه های اساسی وزارت آموزش و پرورش اشاره و بیان کرد: آزادسازی بخشی از ساعات درسی یکی از این برنامه ها است که در این ساعت باید به بحث هایی که می تواند منجر به مهارت در زندگی و زندگی بهتر شود، پرداخته شود.

قربانی کاهش تنوع در مدارس را یکی دیگر از اقدامات در حال اجرای وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: هیچ کشوری در دنیا به اندازه ایران تنوع مدارس ندارد و ما حدود 22 نوع مدرسه داریم که باید این تنوع مدارس به حداقل ممکن کاهش پیدا کند .

وی پرهیز از حفظیات دانش آموزان را هم از دیگر برنامه های تاکیدی وزارت آموزش و پرورش برشمرد و خاطرنشان کرد: ورود آزمون‌های غیرهدفمند و بعضا تجاری به مدارس ممنوع است و از همه دست اندرکاران مجموعه آموزش و پرورش استان می خواهیم که این موضوع را به جدیت دنبال کنند .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: