• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1094-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار سروآباد:

لزوم ارتقای شاخص دسترسی روستاییان به کتابخانه های عمومی

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بر لزوم ارتقای شاخص دسترسی روستاییان به کتابخانه های عمومی تاکید کرد .

به گزارش ایسنا منطقه استان کردستان، کوهسار دادور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: ایجاد عدالت در خدمت رسانی به مردم امری ضروری است .

وی با اشاره به اینکه بخش بسیار زیادی از جمعیت شهرستان سروآباد ساکن روستاها هستند، افزود: متولیان امر باید با اجرای طرح های اثرگذار و کاربردی با همکاری مسئولان و مردم زمینه ایجاد کتابخانه در روستاها را فراهم سازند .

دادور عنوان کرد: خوشبختانه اجرای طرح هایی مانند ایجاد کتابخانه های مشارکتی و همچنین ساختمان هایی با واگذاری حق انتفاع به نهاد کتابخانه های عمومی می تواند تا حدودی این مشکلات را تسهیل کند .

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد کتابخانه را از ارکان مهم در توسعه بیان کرد و گفت: کتاب چراغ راه دانایی و آگاهی بخش است و می تواند جوامع را به سمت و سوی سعادت رهنمون کند .

وی تصریح کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی می توانند با همکاری با کتابخانه های عمومی زمینه ساز ارتقای شاخص های مطالعه و توسعه فرهنگی هر چه بیشتر در روستاها شوند .

دادور با اشاره به نقش مهم کتاب در جامعه عنوان کرد: اصولا در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته سرانه مطالعه بالاست و این امر خود نشان دهنده تاثیر کتاب بر پیشرفت جوامع است .

وی تبلیغ و اطلاع رسانی در راستای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی را بسیار مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: باید از تمامی ظرفیت ها برای ترویج این فرهنگ حسنه استفاده شود .

  امام جمعه شهر اورامان نیز در این جلسه اظهار کرد: کتاب در دین مبین اسلام و همچنین در احادیث و روایات بسیار مورد تاکید قرار گرفته و ترویج علم آموزی بسیار مهم و سازنده است .

  ماموستا علی مقدم عنوان کرد: توجه به نیازهای مخاطبان در کتابخانه های عمومی امری بسیار مهم در راستای توجه بیشتر به این نهاد فرهنگی است و می تواند سرانه مطالعه را در جامعه به شدت ارتقا دهد .

وی گفت: اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و همچنین ارتباط کتابخانه های عمومی با سایر نهادها و ارگان ها می تواند زمینه ساز معرفی بیشتر این نهاد فرهنگی و در نتیجه پیشبرد بهتر اهداف است .

گفتنی است شهرستان سروآباد دارای 3 باب کتابخانه عمومی نهادی در شهرهای سروآباد، اورامان و روستای بیساران است که در مجموع 2 هزار نفر این کتابخانه ها عضویت دارند .

پایان /


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: