• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-497-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

1070 مورد کمک رسانی توسط آتش نشانی بیجار طی یک سال گذشته

مسئول آتش نشانی شهرداری بیجار گفت: در یک سال گذشته ۱۰۷۰ مورد کمک رسانی توسط آتش نشانی شهرداری بیجار صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مسئول آتش نشانی شهرداری بیجار امروز (شنبه، ۷ شهریور)  در مراسمی که به مناسبت روز ملی آتش نشان برگزار شد، با اشاره به اینکه در یک سال گذشته ۱۰۷۰ مورد کمک رسانی در دو مرکز آتش نشانی شهر بیجار صورت گرفته است اظهار کرد: از این تعداد ۹۰ مورد اطفای حریق منازل مسکونی، ۳۲ مورد عملیات امداد و نجات در راه های مواصلاتی شهرستان، ۲۰ مورد گرفتن حیوانات موزی، ۳ مورد واژگونی تانکر حامل سوخت، ۱۰ مورد امداد و نجات آسانسور، ۲ مورد غرق شدگی بوده است.

وی افزود: در چند سال گذشته بارها حقوق و مزایای پرنسل آتش نشانی بیجار ماه ها پرداخت نشده است اما پرنسل  این واحد به خوبی نشان داده اند که پرداخت نکردن حقوق و مزایا تاثیری در خدمت رسانی به مردم نداشته است.

مسئول آتش نشانی شهر بیجار با بیان اینکه مشکلاتی برای آتش نشانان وجود دارد ، گفت: تعدادی از این مشکلات را در شهرستان و استان می توان حل کرد و تعدادی نیز در خارج از استان و کشور قابل حل است.
وی افزود: جمله مشکل آتش نشانان در شهرستان قرارداد های شرکتی است که باید رفع شود .

در ادامه این مراسم مهدی بیگ محمد پور شهردار بیجار با اعلام اینکه واحد آتش نشانی بیجار زیر نظر شهرداری بیجار است، تصریح کرد: شهرداری در صدد ارتقای این واحد به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی است .

بیگ محمد پور با ذکر اینکه رتبه اول فرماندهی عملیات در استان کردستان مربوط به واحد آتش نشانی بیجار است، ادامه داد: با این وجود متاسفانه مقام پنجم در استان از لحاظ امکانات مربوط به بیجار است .

وی با تأکید بر اینکه شهرستان بیجار بزرگ ترین شهرستان استان از لحاظ مساحت است ، خاطرنشان کرد: شهر بیجار با دارا بودن ۲ ایستگاه آتش نشانی ۱۸ نفر پرنسل عملیاتی، ۲ نفر پرسنل اداری، ۳ خودرو سنگین، ۲ خودرو نیمه سنگین، ۲ خودرو سبک و یک آمبولانس است که شهرداری بیجار در صدد احداث ایستگاه سوم به دلیل مساحت زیاد شهرستان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: