• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1293-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان:

7 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس کردستان تحصیل می‌کنند

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری هفت هزار و 170 دانش آموز با نیازهای ویژه (استثنایی) در مدارس عادی و مراکز آموزشی ویژه استان مشغول به تحصیل هستند.

خلیل رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، با بیان اینکه دانش آموزان با نیازهای ویژه شامل تلفیقی- فراگیر، کم توان ذهنی و دیرآموز هستند، اظهار کرد: از این تعداد دانش آموز با نیازهای ویژه استان یک هزار و 320 نفر کم توان ذهنی بوده و در 70 مرکز خاص و ویژه تحصیل می کنند.

وی افزود: همچنین سه هزار نفر از این دانش آموزان در زمره دیرآموزان قرار دارند و در مدارس عادی دوره ابتدایی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان ادامه داد: یک هزار و 50 نفر از این دانش آموزان نیز در بخش تلفیقی - فراگیر شامل دانش آموزان نابینا، ناشنوا، جسمی حرکتی و کم بینا و کم شنوا هستند که در مدارس عادی تحصیل کرده و از ما خدمات لازم را دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه یک هزار و 800 نفر از این دانش آموزان دارای اختلالات یادگیری هستند، عنوان کرد: این دانش آموزان در مقاطع مختلف مدارس عادی تحصیل می کنند اما هفته‌ای 2 بار برای دریافت خدمات به مراکز اختلالات یادگیری مراجعه دارند.

رنجبر اضافه کرد: کودکان باید نحوه زندگی در جامعه و تعامل با یکدیگر را در مدارس آموزش ببینند که برای اجرایی شدن این مسئله نیاز است تمام دانش آموزان از آموزش و یادگیری در کنار یکدیگر به صورت برابر بهره‌مند شوند.

وی گفت: آموزش تلفیقی - فراگیر یکی از روش های تحقق این مهم برای دانش آموزان عادی و دانش آموزان با نیازهای ویژه به شمار می رود و ما به صورت جدی آن را انجام می دهیم.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان خاطرنشان کرد:سال تحصیلی گذشته حدود 10 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در مداس عادی و یژه استان کردستان مشغول به تحصیل بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: