• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1794-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

همزمان با روز جهانی ناشنوایان:


زنگ خاموش در مدارس با نیازهای ویژه کردستان نواخته شد

همزمان با روز جهانی ناشنوایان "زنگ خاموش ویژه ناشنوایان" در مدارس با نیازهای ویژه استان کردستان نواخته شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، در مراسمی با حضور رئیس آموزش و پرورش استثنایی و جمعی از مسئولین استانی، زنگ خاموش همزمان با روز جهانی ناشنوایان به صورت نمادین در مدرسه با نیازهای ویژه توکل سنندج نواخته شد.

خلیل رنجبر، رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان در این مراسم گفت: بیش از 380 دانش آموز ناشنوا و کم شنوا در 16 شهرستان در سطح استان با استفاده از خدمات ویژه آموزشی ،پرورشی و حمایتی آموزش وپرورش استثنایی استان در مراکز ویژه و مدارس عادی مشغول به تحصیل هستند.

وی عنوان کرد: شنوایی یک توانمندی حیاتی است و اگر مشکل کم شنوایی یا ناشنوایی فرد درمان نشود دچار اختلالات زبانی شده و در زمینه های گفتار،گوش کردن، خواندن، نوشتن، موفقیت های تحصیلی، ورود به تحصیلات عالیه، آرمان ها و شغل دچار مشکل می شود.

رنجبر با بیان اینکه ناشنوایان برای جامعه هنوز ناشناخته هستند و جامعه نسبت به آنان و نوع معلولیتشان شناخت کمتری دارد، تصریح کرد: ناشنوایی بدترین نوع معلولیت است و فرد ناشنوا ارتباطش را با سایر افراد از دست می‌دهد.

وی اضافه کرد: نظام آموزشی ویژه باید به گونه ای طراحی شود که در مدارس امکان شناسایی توانایی و استعدادهای دانش آموزان با نیازهای ویژه جهت فعالیت در مشاغل مناسب پس از پایان تحصیلات فراهم شود به طوری که دانش آموزان ویژه آموزش‌های لازم را حین تحصیل فراگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: