• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4290-5
  • خبرنگار : 68026
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اعلام کرد:

دو هزار و 700 تن برنج در کردستان موجود است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: حدود دو هزار و 700تن موجودی برنج در استان کردستان ذخیره شده که پس از تامین توزیع خواهد شد

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، خالد جعفری شامگاه امروز( 9 مهرماه) در جلسه کارگروه تنظیم بازار که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: طی مدت شش ماهه اخیر900 تن برنج، 50 تن شکر، 981 تن گوشت منجمد، 106 تن گوشت قرمز منجمد، 113 تن تخم مرغ وارداتی، 45 تن گوشت گرم وارداتی ، 9 هزار تن ذرت و 27 هزار تن کود شیمیایی در این مقطع در استان کردستان توزیع شده است.

وی میانگین  سالیانه مصرف گوشت قرمز کردستان را حدود 14 هزار تن، اعلام و تصریح کرد : این در حالی است که توزیع گوشت در استان 106 تن می باشد و نسبت به نیاز مردم استان بسیار ناچیز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، با اشاره به اینکه موجودی گوشت قرمز در سردخانه بیش از یک هزار تن است، بیان کرد: به دلیل اینکه قیمت ها از نظر ستاد تنظیم بازار کشور متعادل است، مجوز عرضه آن در بازار قطع شده است.

جعفری افزود: در بحث حمل سویا و ذرت با  توجه به  وجود  کارخانجات‌ توانمند در سطح استان  مشکلاتی داریم که باید در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

وی عنوان کرد: کودشیمیایی مورد نیاز استان خریداری شده اما به دلیل مشکلات حمل، ارسال آن 9 روز به تعویق افتاده است.

جعفری خاطرنشان کرد: حدود دو هزار و 700تن برنج در کردستان ذخیره شده که پس از تامین توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، خاطرنشان کرد: در استان های دیگر حمل با استفاده از ناوگان نظامی و راه آهن انجام شده و امیدواریم بحث حمل کودشیمیایی در استان کردستان به جدیت پیگیری شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: