• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2294-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان:

برنامه‌های فرهنگی باید همسو با شاخصه‌های انقلاب اسلامی باشد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی شاخصه‌هایی برای فرهنگ دارد، گفت: تمامی برنامه‌های فرهنگی ما باید در جهت تقویت شاخصه‌های فرهنگی انقلاب اسلامی باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان ، محمود الله مرادی در نود و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان که شامگاه سه شنبه در دفتر نماینده ولی در کردستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلات این است که مناسبت‌هایی را طی چند سال اخیر برای مردم ایجاد کرده‌ایم که به قصد  سرگرمی مردم بوده است.

وی افزود: تاکنون 91 جلسه شورای فرهنگ عمومی در استان برگزار شده است که باید 91 تغییر و تحول در فرهنگ مردم ایجاد می‌شد که نشده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی شاخصه‌هایی برای فرهنگ دارد، عنوان کرد: تمامی برنامه‌های فرهنگی ما باید در جهت تقویت شاخصه‌های فرهنگی انقلاب اسلامی باشد.

وی ادامه داد: هر کاری که در حوزه عمومی و اجتماعی انجام می‌شود باید به تقویت فرهنگ عمومی مردم منجر شود.

الله مرادی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: ما در کردستان با دو گروه روبرو هستیم، یک گروه افرادی هستند که هیچوقت حاضر نیستند خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران برای مردم بیان شود و در ذهن مردم جلوه پیدا کند، در صورتی که ما اگر امروز مقایسه کنیم با 500 سال گذشته، شاید 500 برابر کار صورت گرفته است.

وی افزود: دسته دوم جریانات سیاسی هستند که نمی‌خواهند باور کنند که مردم کردستان طرفدار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و احزاب چپ و راست در انتخابات، رای مردم را به نام خودشان ثبت می‌کنند در صورتی که مردم به جمهوری اسلامی ایران رای داده‌اند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در ادامه به مسئله ناامن کردن فضاهای ورزشی اشاره و ذکر کرد: این موضوع می‌بایست در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار می‌گرفت زیرا در این زمینه گزارش‌هایی به ما رسیده است و باید کارهایی اساسی در این زمینه صورت گیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در برخی از جاها به نامگذاری اماکن باید توجه شود و اصول و ارزش‌های انقلاب مدنظر قرار گیرد.

الله مرادی در پایان گفت: مردم کردستان در حد معقول به مراسم رقص و آواز معتقد هستند اما یه عده می‌خواهند مردم را فقط به رقص و آواز مشغول کنند که درست نیست.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: