• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2394-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس جهاد دانشگاهی واحد کردستان عنوان کرد:

ضرورت اجرای طرح «نیازسنجی فرهنگی دانشجویان» در دانشگاه‌های کردستان

رئیس جهاد دانشگاهی واحد کردستان گفت: جهاددانشگاهی طرحی را با عنوان «طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی دانشجویان» آماده کرده است که نیاز هست این طرح در دانشگاه‌های استان کردستان اجرایی شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان ، چیا سهراب نژاد در نود و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان که شامگاه سه شنبه در دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از جمله رسالت‌های جهاددانشگاهی این است که به مسئله فرهنگ هم در کنار مسایل علمی توجه ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به اینکه مخاطبین این نهاد بیشتر دانشجویان هستند، افزود: مرکز افکارسنجی ایسپا یکی از مراکز زیر مجموعه معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان، طرحی را با عنوان «طرح نیازسنجی فرهنگی دانشجویان» آماده کرده است که مشابه این طرح در برخی استان‌های دیگر هم اجرا شده است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد کردستان عنوان کرد: دانشجویان امروزه با نسل‌های قبلی متفاوت بوده و مسایلی که امروز آنها در دانشگاه‌ها با آن مواجه هستند با گذشته تفاوت بسیار دارد.

وی ادامه داد: این سوال مطرح است که دانشجویی که وارد دانشگاه می‌شود علاوه بر مسایل علمی و فرهنگی، آیا به نیارهای وی پاسخ داده می‌شود.

سهراب نژاد گفت: معمولا روسای دانشگاه‌ها برای دانشجویان برنامه‌ریزی می‌کنند بدون اینکه بدانند خود دانشجویان چه دغدغه‌هایی دارند.

وی ادامه داد: ما پرسشنامه‌هایی را تحت عنوان «نیازسنجی فرهنگی دانشجویان» طراحی کرده‌ایم که درصددیم این طرح را در تمامی دانشگاه‌های استان به انجام برسانیم تا در نهایت بتواینم آمار صحیحی را از نیازهای امروز دانشجویان استخراج کنیم.

سهراب نژاد تصریح کرد: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، یکی از معتبرترین مراکز آماری و افکارسنجی کشور از زیرمجموعه‌های جهاددانشگاهی است که پرسشنامه‌های این طرح از فیلترهای مختلف آن عبور کرده و با روش‌های مختلف یک نتیجه گیری صحیح را از نیازهای فرهنگی دانشجویان ارائه می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین این پرسشنامه‌ها این انعطاف را دارند که نظرات روسای دانشگاه‌ها و اساتید و صاحب نظران هم در آن لحاظ شود که ما از پیشنهادات آنها استقبال می‌کنیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: