• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2594-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

محدودیتی برای عضوگیری در خانه‌های مطبوعات نداریم

مدیر خانه مطبوعات و رسانه های کشور گفت: هیچ محدودیتی برای عضویت خبرنگاران در خانه‌های مطبوعات کشور نداریم و بر اساس شرایط اساسنامه خانه فعالان در این حوزه می ‌توانند در سامانه خانه عضو شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، فردین کمانگر در نشستی که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و جمعی از خبرنگاران برگزار شد با اشاره به نقش رسانه ها و خبرنگاران در اطلاع رسانی و بیان واقعیات جامعه گفت: رسانه ها با تبیین ظرفیت ها، نقد امورات و ارائه راهکارها، می توانند بسترساز توسعه استان باشند.

وی با اشاره به مشکلات پیچیده حوزه رسانه ها و لزوم حرکت در جهت حل این مشکلات و ساماندهی صنفی خبرنگاران، افزود: خانه مطبوعات به عنوان نهاد صنفی فراگیر، غیردولتی و غیرانتفاعی به مثابه چتر حمایتی برای خبرنگاران عمل می کند و در حوزه های مختلف از جمله کمک به تامین حقوق و جایگاه خبرنگاران، بسط فضای رسانه ای، تدوین بانک اطلاعاتی خبرنگاران، برگزاری دوره های آموزشی، حمایت های صنفی و... تلاش خواهد کرد. 

مدیر خانه مطبوعات و رسانه های کشور در ادامه با اشاره به شرایط ثبت نام خبرنگاران در خانه مطبوعات عنوان کرد: ثبت نام و عضوگیری خانه به شیوه الکترونیکی انجام می‌شود، برای عضوگیری در خانه مطبوعات هیچ‌گونه محدودیتی نداریم.

وی همچنین به برخی مشکلات اشاره کرد و گفت: کمبود اعتبارات سبب شده که خانه‌های مطبوعات نتوانند به شیوه مستقل فعالیت کنند که برای رفع این‌مشکل معاونت مطبوعاتی وعده داده‌اند که ردیف بودجه‌ای ایجاد کنند‌.

کمانگر همچنین‌ اضافه کرد: بیمه از دیگر مشکلات خبرنگاران می‌باشد که خوشبختانه معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد اقدامات بسیار خوبی را برای رفع مشکل بیمه خبرنگاران انجام داده‌ که امید است خبرنگاران به حقوق اولیه خود دست پیدا کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: