• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-897-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار این شهرستان خبر داد:

هر لحظه در بیجار امکان وقوع یک بحران وجود دارد

فرماندار شهرستان بیجار: با شرایط جغرافیایی شهرستان بیجار هر لحظه امکان وقوع یک بحران وجود دارد

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان علی اکبر ورمقانی فرماندار بیجار امروز (شنبه، ۱۴ مهر)  در جلسه ستاد بحران شهرستان بیجار که در سالن جلسات شهدای گمنام فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال فصل سرما زودتر از سال گذشته آغاز می شود اظهار کرد: ادارات درگیر در رفع بحران آمادگی کامل را داشته باشند .

وی افزود: اطلاع رسانی خیلی مهم است و همکاری ستاد مدیریت بحران و اطلاع رسانی می تواند بحران را کاهش دهد .

فرماندار شهرستان بیجار با بیان اینکه در صدد راه اندازی اداره راهداری در شهر های حسن آباد و پیرتاج برای خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم هستند ، گفت: با راه اندازی این دو مرکز و به کار گیری ماشین آلات موجود در معادن امسال کار برف روبی این مسیر ها به مشکل نمی خورد .

وی با اعلام اینکه با شرایط جغرافیایی بیجار هر لحظه امکان وقوع یک بحران وجود دارد ، تصریح کرد: باید ستاد مدیریت بحران هر لحظه آمادگی رفع یک بحران را داشته باشد .

پور جعفری رییس اداره راهداری شهرستان بیجار با ذکر اینکه ۲۶ درصد از وسعت استان کردستان مربوط به شهرستان بیجار است ، ادامه داد: شهرستان بیجار بیش از ۱۳۰۰ کیلومتر راه بین شهری و روستایی دارد .

وی با تأکید بر اینکه وسعت شهرستان بیجار با شهرستان های سنندج، سروآباد و کامیاران برابری می کند ، خاطرنشان کرد: این شهرستان با بیش از ۲۳۰ روستا پل ارتباطی بین ۳ شهرستان استان است .

وی ادامه داد در حالت استاندارد هر ۳۰۰ کیلومتر ۱۳ دستگاه برف روب لازم دارد که شهرستان بیجار با وجود اینکه بزرگ ترین شهرستان استان از نظر وسعت است تنها ۳۲ دستگاه معادل ۲۰ درصد استاندارد جهانی را دارد .

رئیس راهداری بیجار در پایان با اشاره به اینکه عمر دستگاه های برف روب شهرستان عمری ۳۵ ساله دارند ، یادآور شد: با این وجود سال گذشته راه عبور و مرور هیچ روستایی در شهرستان بیجار بیش از یک روز مسدود نبوده است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: