• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-2492-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

فرمانده نیروی زمینی سپاه:

ایجاد جاده و پایگاه نظامی در کوهستان شاهو امنیت منطقه را تضمین کرده است

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: به لطف خداوند متعال در حال حاضر در منطقه کوهستانی شاهو هم جاده نظامی و هم پایگاه‌های نظامی مختلفی ایجاد کرده‌ایم که امنیت کامل منطقه را تضمین کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سردار محمد پاکپور، در رزمایش محرم دو که امروز یکشنبه 15 مهرماه در کوستان شاهو برگزار شد، اظهار کرد: مرحله نهایی رزمایش سپاه که قریب یک هفته از آغاز آن می گذرد، با عنوان محرم دو در کوهستان‌های شاهو و محدوده شهرستان کامیاران در حال اجراست.

وی با اشاره به چگونگی اجرای رزمایش محرم دو، افزود: در این یک هفته مراحل مختلفی مربوط به دفاع شهری و اغتشاشات شهری در استان انجام شده است.

سردار خاکپور با اشاره به اینکه کوهستان شاهو منطقه پیچیده‌ای است، بیان کرد: در گذشته در این منطقه جاده مناسب و پایگاه های نظامی وجود نداشت برهمین اساس این منطقه جایگاهی برای تاخت و تاز اغتشاشگران بود.

وی اعلام کرد: به لطف خداوند متعال در حال حاضر در منطقه کوهستانی شاهو هم جاده نظامی و هم پایگاه‌های نظامی مختلفی ایجاد کرده‌ایم که باعث شده در این منطقه امنیت کامل را ایجاد کنیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه رزمایش محرم یک، سال گذشته در اشنویه آذربایجان غربی برگزار شده است، عنوان کرد: رزمایش محرم دو در استان کردستان توسط لشکر 22 سپاه بیت‌المقدس، سپاه کامیاران، سپاه مریوان، یگان‌های هوانیوز در حال اجراست.

وی به اهداف این رزمایش اشاره کرد و افزود: نیروهای جدید از دانشگاه‌های نظامی فارغ التحصیل شده و برای تجربه و آشنایی با تاکتیک‌های عملی به این منطقه اعزام شده اند تا تجربه کافی را برای این مسائل پیدا کنند.

سردار خاکپور در ادامه با بیان اینکه هدف بعدی رزمایش آشنایی نظامیان با منطقه شاهو است، گفت: در این رزمایش ترکیب و هماهنگی واحدها در یک فضا قابل اهمیت است که امروز شاهد این هماهنگی ما بین یگان‌های نظامی، رزمی و تکاوری بوده ایم.

گفتنی است؛ رزمایش محرم دو توسط سپاه پاسداران کردستان در منطقه کوهستان شاهو با رمز عبور «یا ابا عبدالله الحسین» برگزار شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: