• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-5690-5
  • خبرنگار : 68025
  • منبع خبر : گزارش

طی 6 ماه اول امسال محقق شد؛

کاهش 24 درصدی تصادفات در بیجار

فرمانده انتظامی شهرستان بیجار در پایان با اشاره به اینکه تصادف یکی از چالش های مهم در بیجار است، گفت: در سال های گذشته تصادف در بیجار روند افزایشی داشته است که با تدابیر اندیشیده شده توسط فرماندهی انتظامی استان، این مهم ۲۴ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان موسی بهاری امروز (یک شنبه، ۱۵ مهر)  در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بیجار که به مناسبت فرا رسیدن هفته ناجا برگزار شد، با اشاره به اینکه نیروی انتظامی متولی ایجاد و حفاظت از نظم و امنیت در کشور است اظهار کرد: یکی از مولفه های توسعه کشور امنیت پایدار است و اگر امنیتی وجود نداشته باشد پیشرفتی در کشور حاصل نخواهد شد.
وی افزود: با توجه به توسعه ارتباطات در چند دهه گذشته پلیس به تنهایی نمی تواند امنیت پایدار را حاصل کند و نظم و امنیت یک مطالبه به حق و عمومی است که باید با مشارکت مردم، نهادها، ارگان ها، اصحاب رسانه این امنیت برای مردم تامین شود.
فرماندهی انتظامی شهرستان بیجار با بیان اینکه رسانه نقش مهمی در ایجاد امنیت دارد، گفت: یکی از وظایف رسانه آگاه سازی نهادها و ارگان ها و تعیین سهم آن ها در تامین امنیت است،اگر این مسئولیت خواهی از طریق رسانه انجام نگیرد به مشکل بر خواهیم خورد.
وی با اعلام اینکه اصحاب رسانه سربازان گمنام و تکمیل کننده اقدامات ناجا هستند، تصریح کرد: رسانه م یتواند به اندازه نیروی انتظامی در ایجاد و احساس امنیت و آرامش در جامعه موثر باشد.
بهاری با ذکر اینکه بحث سرقت مهم ترین و اولویت اصلی نیروی انتظامی است، ادامه داد: در
۶ ماهه اول سال ۹۷ نسبت به سال گذشته ۳ درصد از سرقت ها کاهش یافته و ۸۵ درصد از سرقت ها نیز کشف شده است.
وی با تأکید بر اینکه در سال های گذشته سرقت منازل یکی از مشکلات بیجار بوده است، خاطرنشان کرد: در
۶ ماهه اول امسال ۲ باند بزرگ سارق حرفه ای منازل مهار شده که در این باره سرقت از منازل ۶۲ درصد کاهش یافته است.
بهاری همچنین ادامه داد: در
۶ ماهه اول سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد کاهش سرقت از اماکن عمومی و خصوصی، ۵۰ درصد کاهش سرقت مغازه، ۲۳ درصد کاهش سرقت موتور سیکلت، ۶۶ درصد کاهش جیب بری، ۶۰ درصد کاهش سرقت لوازم خودرو، ۵۶۲ درصد افزایش کشفیات، قاچاق و مشروبات دست ساز صورت گرفته است.
فرماندهی انتظامی شهرستان بیجار در پایان با اشاره به اینکه تصادفات یکی از موضوعات مهم در شهرستان بیجار است، یادآور شد: در سال های گذشته تصادفات در بیجار رو به افزایش بوده است که با تدابیر اندیشیده شده توسط فرماندهی انتظامی استان، این مهم
۲۴ درصد کاهش داشته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: