• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-5990-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

استاندار کردستان:

کاهش 1.5درصدی نرخ بیکاری کردستان

استاندار کردستان با بیان اینکه مشکل اصلی جوانان اشتغال است گفت: نرخ بیکاری در استان نسبت به سال 95 حدود 1.5درصد کاهش داشته است که این مهم برای اشتغال جوانان امیدوارکننده خواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن مرادنیا امروز یک شنبه(15مهر ماه) در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان با اشاره به گله‌مندی از بانک ها در خصوص تخصیص بودجه برای جوانان اظهار کرد: سهم کردستان از بودجه جوانان کم است که متاسفانه همین مقدار کم هم کامل جذب نشده است.

وی افزود: از بانک ها می خواهیم با حساسیت و گشاده رویی بر روی موضوع اشتغال جوانان تمرکز داشته باشند.

استاندار کردستان با بیان اینکه مشکل اصلی جوانان اشتغال است تصریح کرد: طلاق و آسیب های اجتماعی به واسطه نبود شغل است که این به نوبه خود باعث مشکلات دیگری می شود.

وی عنوان کرد: در بحث اشتغال پایدار روستایی 126میلیارد تومان پرداختی داشته ایم که ارگان های مربوطه و بانک ها خوب عمل کرده اند.

مرادنیا ادامه داد: در حوزه صنعت و کشاورزی همه تلاش خود را کرده ایم و به دو پروژه بزرگ برای استان در نظر داریم که امیدواریم در اشتفال جوانانمان تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر اهمیت جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان خاطرنشان کرد: انتظار داریم برنامه های ستاد ساماندهی جدی گرفته شود و مدیران مربوطه به طور منظم در جلسات حاضر شوند.

استاندار کردستان در پایان با بیان ضرورت ایجاد امید در جوانان یادآور شد: کاهش 1.5درصدی آمار بیکاری نسبت به سال 95 در استان کردستان و ایجاد مناطق آزاد تجاری امید را در جوانان برای اشتغال و تشکیل زندگی، زنده می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: