• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-6090-5
  • خبرنگار : 68027
  • منبع خبر : گزارش

معاون ساماندهی امور جوانان:

اگر به خود نیاییم طلاق به خانه های خودمان نیز می رسد

معاون ساماندهی امور جوانان گفت: جوانان برشی از جمعیت کشور هستند و با وجود آسیب های اجتماعی، اگر به خود نیاییم طلاق به خانه های خودمان نیز خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد مهدی تندگویان امروز یک شنبه( 15مهر ماه) در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان اظهار کرد: هشدارهای زیادی به دلیل به هم ریختگی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان به ما داده شده است.

وی افزود: سازمان ورزش و جوانان فقط مختص به ورزش نیست بلکه بسیار گسترده تر از ورزش است و موضوع اشتغال جوانان را دنبال می کند.

معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به خطرات آسیب های اجتماعی در جوانان تصریح کرد: اگر به خود نیاییم طلاق به خانه های خودمان نیز می رسد و همچنین اگر آسیب های اجتماعی کنترل نشود نیرو انتظامی نمی تواند کاری را از پیش ببرد.

وی حضور جوانان در اغتشاشات را ناشی از مشکلات ساماندهی امور جوانان دانست و عنوان کرد: جمعیت جوان زیادی در کشور داریم در واقع در مورد برشی از جمعیت صحبت می کنیم که اگر بتوانیم مشکلات آن ها را حل کنیم دستگاه های اجرایی می توانند به آرامش برسند.

تندگویان ادامه داد: تخصیص اعتبارات بر اساس مشارکت های مدنی جوانان بوده است که به دلیل مشکلات زیرساخت های موجود این بخش در کردستان، پرداختی ها به این استان کم بوده است.

وی با اشاره به امتیازات حضور جوانان در تشکل ها خاطرنشان کرد: مسئولان استان با تشویق جوانان به فعالیت در سمن ها می توانند از توانمندی آن ها استفاده کنند و همچنین جوانان هم زیر چتر حمایتی ما قرار می گیرند.

معاون ساماندهی امور جوانان در پایان درخصوص آمار طلاق کشور یادآور شد: بسیاری از طلاق ها زیر 5 سال بعد از ازدواج و به خصوص یکسال پس از ازدواج صورت می گیرد که امیدواریم با اجرای مکانیسم هایی همچون مشاورره پیش از ازدواج این میزان کاهش یابد.

محسن شجاعی، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان کردستان نیز در ادامه این جلسه گفت: آخرین آمار طلاق در کشور نشان دهنده ناموفق بودن یک ازدواج از هر 3.4 ازدواج است که این آمار در کردستان به ازای هر 3.5 ازدواج یک طلاق است و طبق آخرین رده بندی آمار طلاق، استان کردستان در سال 96 در رتبه دوازدهم در بین 31 استان کشور قرار دارد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: