• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4791-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون امور بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کردستان:

17 درصد از سطح زیر کشت کلزای استان بیمه شده است

معاون امور بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کردستان گفت: در یک سال گذشته سه هزار و ۴۴۱ هکتار سطح زیر کشت کلزای استان بوده که از این میزان فقط ۶۰۱ هکتار آن معادل ۱۷ درصد بیمه شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، اسماعیل حیدری امروز دوشنبه در کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی استان اظهار کرد: وضعیت بیمه محصولات کشاورزی در استان کردستان در یک سال گذشته خوب نبوده و از ۳۰۰ الی ۳۵۰ هزار هکتار سطح بیمه ای به ۸۸ هزار هکتار رسیده است.

وی افزود: نحوه پرداخت غرامت و مخاطرات مالی دولت از جمله عوامل کاهش بیمه کشاورزی و عدم استقبال کشاورزان بوده است.

معاون امور بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کردستان عنوان کرد: در یک سال گذشته سه هزار و ۴۴۱ هکتار سطح زیر کشت کلزای استان بوده که از این میزان فقط ۶۰۱ هکتار آن معادل ۱۷ درصد بیمه شده است.

وی ادامه داد: شاهد روند جالبی در محصول کلزا بودیم که براساس آن تعرفه بیمه بر مبنای شهرستانی باشد و عملکرد دو، سه سال گذشته هر شهرستان در ضریب خطرپذیری، مبنای تعرفه بیمه قرار گرفته است.

حیدری اعلام کرد: در مجموع ۲۲۳ هزار هکتار بیمه نامه در استان صادر شده که از این میزان ۸8 هزار هکتار بیمه نامه اصلی و ۱۳۴ هزار هکتار بیمه نامه تکمیلی بوده است.

وی گفت: در بخش زراعت امسال تاکنون ۲ هزار و ۸۶۱ میلیارد ریال، در بخش دام ۳ هزار و ۲۳۶ میلیارد ریال  و در بخش طیور ۵ هزار و ۵۳ میلیارد ریال غرامت پرداخت شده و در بخش باغی هنوز غرامتی پرداخت نشده است.

معاون امور بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کردستان اضافه کرد: امسال در مجموع ۱۱ هزار و ۱۵۱ میلیارد ریال بیمه در استان پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: به کشاورزان استان اعلام می کنیم که محصولات خود را بیمه کنند تا ضریب بیمه در استان بالاتر برود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: