• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3094-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان اعلام کرد؛

ارائه 2800 عنوان کتاب کوردی در هشتمین نمایشگاه کتاب

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: در هشتمین نمایشگاه بین المللی استان کردستان 2 هزار و 800 عنوان کتاب توسط 8 ناشر از اقلیم کردستان ارائه می شود .

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، عبید رستمی امروز 16 مهر در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اینکههشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب از 18 مهر آغاز به کار می کند، اظهار کرد: هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب با 230 غرفه و 157 ناشر در محل دائم نمایشگاه برگزار می شود .

وی ضمن اشاره به اینکه این نمایشگاه با همکاری موسسه نمایشگاه های ایران برگزار می شود، عنوان کرد: بحث علمی این نمایشگاه بسیار قابل اهمیت است و بر همین اساس ورک شاپ های تخصصی و علمیدر زمینه ادبیات کوردی، کودک، نوجوانان و ... برگزار می شود .

رستمی ضمن اشاره به اینکه در دوره گذشته استقبال مردم قابل توجه بوده است، ذکر کرد:با توجه به استقبال گسترده مردم از نمایشگاه های کتاب استان، این رویداد با برترین نمایشگاه های کشور قیاس می شود .

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار کرد: نمایشگاه کتاب ساده ترین راه برای دسترسی مردم به کتاب و نشرهای جدید است.

وی در ادامه این نشست به اهمیت و استقبال مردم از کتاب های کوردی در دوره های گذشته اشاره کرد و افزود: در هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان کردستان 2 هزار و 800 کتاب کوردی توسط 8 ناشر از اقلیم کردستان ارائه می شود.

رستمی با بیان این مهم که در این نمایشگاه 73 هزار و 500 عنوان کتب داخلی و 8 هزار و 400 کتاب بین المللی ارائه می شود، گفت: 17 کتاب فروش استانی اعلام آمادگی کردند که پس از اتمام نمایشگاه بتوانند به مخاطبین خدمات ارائه بدهند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه ضمن اشاره به اینکه 6 نشست علمی در این رویداد فرهنگی برگزار می شود، ذکر کرد: برگزاری نشست های علمی از مخاطبین خاصی برخوردار است که در این نمایشگاه از اساتید دانشگاهی و هیات علمی استفاده می شود.

وی به تخفیف خرید کتاب هشتمین نمایشگاه به شهروندان اشاره و خاطرنشان کرد: تمامی کتب این نمایشگاه با 30 درصد تخفیف که 10 درصد آن را ناشر، 10 درصد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و 10 درصد دیگر نیز توسط موسسه شرکتهای نمایشگاهی متحمل شده، عرضه می شود.

عبید رستمی در پایان با اشاره به اینکه 85 هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه ارائه می شود، یادآور شد، آمار سرانه کتاب در استان پایین است و باید همگی تلاش کنیم که این مهم را افزایش بدهیم.

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: